Trzęsienie ziemi w Hiszpanii. "Wiele domów jest zburzonych. Okropne uczucie" - polski lekarz

- Sporo domów w Lorce uległo całkowitemu zburzeniu. Także podejrzewa się, że wzrośnie liczba ofiar śmiertelnych - mówił w TVN24 Jerzy Zieleniecki, konsul honorowy w Murcji, który jest także lekarzem w szpitalu w Lorce, mieście najbardziej poszkodowanym przez środowe trzęsienie ziemi w Hiszpanii.

Trzęsienie ziemi o sile 5,3 w skali Richtera nawiedziło po południu 90-tysięczne, zabytkowe miasto Lorca w hiszpańskiej prowincji Murcja. Są ofiary śmiertelne i wielu rannych. Wiele budynków zostało całkowicie zniszczonych, cześć jest naruszona.

Rząd wysłał z pomocą w rejon trzęsienia jednostkę wojskową - najnowsze wiadomości o sytuacji w Lorce >>

Zniszczeniu uległo wiele budynków, w tym szpital, w którym pracuje konsul Zieleniecki. - Ściany, meble, wszystko się zaczęło trząść. Niestety, naruszone zostały struktury mojego szpitala, łącznie ze niektórymi ściankami wewnętrznymi. Szpitale w Lorce są ewakuowane - relacjonował konsul. Jak dodał, w drodze z Lorki do Murcji spotkał karetki, które jechały w stronę Lorki, by wziąć udział w ewakuacji chorych ze szpitali

- Uczucie jest okropne, bo rzeczywiście jest się jak na falującym, statku. Traci się grunt pod nogami. Poza tym strach, że może coś spaść na głowę albo zawalić się budynek - opowiadał o trzęsieniu.

Trzęsienie ziemi w Hiszpanii: zawalone domy, chaos w mieście Lorca [ZDJĘCIA]>>

DOSTĘP PREMIUM