Prawnik Strauss-Kahna: Mój klient jest niewinny, jadł wtedy obiad z córką

Prawnik Dominique'a Strauss-Kahna przekonuje, że jego klient jest niewinny i ma na to dowód. Szef MFW, w czasie kiedy doszło do rzekomej napaści seksualnej na pokojówkę, miał jeść obiad w restauracji z córką.

Adwokaci Strauss-Kahna twierdzą, że ich klient, w południe, po zapłaceniu rachunku i zdaniu kluczy, opuścił hotel i poszedł z córką do restauracji. Nastepnie pojechał taksówką na lotnisko. Strauss-Kahn miał opuścił hotel, wcześniej, niż jak wynika z zeznań pokojówki, doszło do molestowania. Prawnicy przekonują, że mają dowody i świadków, które wskazują na niewinność ich klienta, dlatego Strauss-Kahn nie przyzna się do zarzutów.

Odmienną wersję zdarzeń przedstawia 32-letnia poszkodowana. Pokojówka zeznała, że weszła do pokoju Strauss-Kahna około pierwszej po południu (czasu lokalnego - red.). Z jej relacji wynika, że szef MFW był nagi, rzucił ją podłogę i usiłował zgwałcić. Kobiecie udało się uciec i zaalarmować innych pracowników hotelu. Ci zawiadomili policję. Kiedy chwilę później funkcjonariusze przyjechali na miejsce, Strauss-Kahna w Sofitelu już nie było.

Policja: Kahn musiał wyjść w pośpiechu, zostawił komórkę i ...

- Musiał bardzo się spieszyć, zostawił w pokoju swoją komórkę i inne rzeczy osobiste - mówi Paul J. Browne, rzecznik nowojorskiej policji. Detektywi odkryli, że mężczyzna jest na lotnisku. Zawiadomili władze portu, a te zatrzymały go: na dziesięć minut przed planowanym odlotem do Francji.

Dominique Strauss-Kahn, przewodniczący Międzynarodowego Funduszu Walutowego i prawdopodobny kandydat na prezydenta Francji, usłyszał wczoraj zarzuty, usiłowania gwałtu, napaści seksualnej i bezprawnego uwięzienia pokojówki hotelowej.

Historia z pokojówką to nie jedyny problem Strauss- Kahna. Młoda francuska pisarka i dziennikarka Tristane Banon zamierza złożyć skargę w sądzie przeciw szefowi MFW Dominique'owi Strauss-Kahnowi, zarzucając mu, że w 2002 roku napastował ją seksualne - poinformował dzisiaj jej adwokat.

Żona i współpracownicy bronią szefa MFW . "To międzynarodowy spisek" >>

DOSTĘP PREMIUM