Libia: trafiliśmy okręt NATO pod Misratą. NATO: to sfabrykowane informacje

Libijska telewizja państwowa podała, że siły lojalne wobec Muammara Kaddafiego trafiły okręt wojenny NATO, który operował w pobliżu opanowanego przez rebeliantów portu w Misracie. ?Został ciężko uszkodzony? - twierdzi Trypolis. Rewelacje libijskiej TV zdementował przedstawiciel NATO.

Informację z libijskiej telewizji podała agencja Reuters, zastrzegając, że nie było możliwe na razie zweryfikowanie prawdziwości tej informacji.

"Nasze siły zaatakowały i trafiły bezpośrednio (jeden z okrętów - red.). Został poważnie uszkodzony" - podała libijska telewizja.

Niedługo później z brukselskiej centrali NATO przyszło dementi. Urzędnik Sojuszu Północnoatlantyckiego oświadczył, że informacja libijskiej telewizji jest "sfabrykowana".

- Sprawdziliśmy tę informację. Nasze dowództwo operacyjne w Neapolu stwierdziło, że żaden ze statków NATO nie znajduje się w takiej bliskości libijskiego wybrzeża, która narażałaby go na trafienie przez siły Muammara Kaddafiego - oświadczył przedstawiciel NATO. Przypomniał też, że informacje z Trypolisu pojawiły się zaledwie dobę po tym, jak okręt NATO skutecznie zablokował atak na Misratę przy użyciu jednostek desantowych.

Nie tylko Narodowy! Cała Polska buduje stadiony: Gdynia, Tychy, Puławy... [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM