Medialne plotki: rodzina Kaddafiego leci do Polski

Tunezyjskie media podają sensacyjną informuję, że żona i córka Muamara Kaddafiego są w drodze do Polski. Kobiety miały rzekomo opuścić lotnisko na tunezyjskiej wyspie Djerba i udały się do Polski. Rządy Libii i Tunezji zgodnie zaprzeczają tym rewelacjom.

Jak poinformowała tunezyjska gazeta Al Bawaba, żona i córka Muammara Kaddafiego mogły przybyć do Polski. Kobiety na pokładzie prywatnego samolotu miały opuścić lotnisko na tunezyjskiej wyspie Djerba i udać się do naszego kraju.

- Źródła w polskiej dyplomacji nic nie wiedzą o rzekomej obecności żony i córki Muammara Kaddafiego w Polsce" - takie zdanie usłyszał reporter Polskiego Radia w nieoficjalnej rozmowie z polskimi dyplomatami. Nie ma też na razie oficjalnej reakcji polskich władz na te doniesienia.

Wczoraj agencje podawały, że obie mogły pojechać do Tunezji. Jednak ministerstwo Spraw Wewnętrznych Tunezji oświadczyło, że nikt z rodziny Muammara Kaddafiego nie przebywa w tym kraju. Podobnie twierdzi szef MSZ Libii. - Jeśli chodzi o rodzinę przywódcy, to jej członkowie są przy nim. Gdzie indziej mieliby być? - stwierdził minister.

Agencje podawały, powołując się na tunezyjskie siły bezpieczeństwa, że przekroczyły granicę z Tunezją kilka dni temu.

Aisza Kaddafi jest jedyną córką libijskiego dyktatora. Muammar Kaddafi ma też pięciu synów. Jego szósty syn - Seif al-Arab - zginął w czasie nalotów NATO na Trypolis.

Córka Kaddafiego chciała uciec na Maltę . Nie pozwolili jej lądować >>

DOSTĘP PREMIUM