Brytyjska policja oferuje 10 tys. funtów za pomoc w znalezieniu zaginionej Polki

Brytyjska policja wyznaczyła nagrodę pieniężną dla osoby, która pomoże ustalić miejsce pobytu 31-letniej Małgorzaty Wnuczek. Kobieta zaginęła 5 lat temu w angielskim Leicester.

- Jesteśmy przekonani, że istnieje jakaś osoba, która przebywała w mieście w okresie, gdy zaginęła Małgorzata, tj. w maju 2006 r. Możliwe, że ten ktoś nadal mieszka w Wielkiej Brytanii lub przeprowadził się do innego kraju - wyjaśnia komisarz Andy Lee.

Od zaginięcia Małgorzaty Wnuczek angielscy policjanci zidentyfikowali ponad dwa tysiące osób będących potencjalnymi świadkami, zainicjowali prawie dwa i pół tysiąca kierunków śledztwa i zebrali 108 zeznań. W poszukiwania mamy zaangażowano nawet jej kilkuletnią córkę, która w emocjonalnym internetowym apelu prosiła mamę o powrót do domu.

Starania policji i najbliższych zaginionej nie przyniosły jednak pożądanego rezultatu. - Mamy nadzieję, że nagroda w wysokości 10 tys. funtów zadziała jak katalizator, dzięki któremu wydobędziemy tą informację - mówi Andy Lee. - Wiemy, że jest ktoś, kto zna jej miejsce pobytu oraz powody, dla których przez ostatnie 5 lat nie kontaktowała się z rodziną - dodaje.

Małgorzata Wnuczek zaginęła 31-maja 2006 roku w Leicester. Ostatni raz była widziana, gdy opuszczała swoje miejsce pracy. Od tamtej pory nie dała znaku życia. W Inowrocławiu czekają na nią rodzice i 8-letnia już córka Ola.

Ktokolwiek znający obecne miejsce pobytu Małgorzaty Wnuczek lub posiadający informacje, które pomogłyby policji w jej odnalezieniu, proszony jest o kontakt telefoniczny pod numerem +44 (0) 116 248 4162 lub mailowy na op.manually@leicestershire.pnn.police.uk.

DOSTĘP PREMIUM