Tak przedszkolanka chroniła dzieci podczas strzelaniny [WIDEO]

Przedszkolanka z meksykańskiego stanu Nuevo Leon została odznaczona przez rząd za ?niezwykłą obywatelską odwagę?. Na YouTube pojawił się film, na którym widać jak kobieta uspokaja dzieci podczas strzelaniny. Dzieci leżą na podłodze i śpiewają, w tle słychać serie z karabinu.

Martha Rivera Alanis, gdy usłyszała za oknem strzały, kazała dzieciom położyć się na podłodze. - Przyłóżcie buzie do podłogi - mówiła. Żeby odwrócić ich uwagę od tego, co dzieje się na zewnątrz, razem z nimi śpiewała piosenkę z popularnej bajki "Barney & Friends". W tle słychać było strzelaninę.

 

Żadnemu z 15 dzieci z jej grupy nic się nie stało. Wiadomo jednak, że podczas strzelaniny - jaka wybuchła pomiędzy członkami narkotykowych gangów - zginęło pięć osób.

33-letnia przedszkolanka zamieściła wideo ze zdarzenia na swoim profilu na Twitterze. Jak mówi, ktoś kto zobaczył tam filmik, opublikował go na serwisie YouTube. - Oczywiście, że się bałam, dzięki dzieciom wszystko skończyło się dobrze - powiedziała.

Dzieci i nauczyciele w wielu szkołach w Meksyku są szkoleni, jak zachowywać się na wypadek strzelaniny. Szacuje się, że w ciągu ostatnich czterech lat w walkach narkotykowych gangów w samym Meksyku zginęło 35 tysięcy osób.

50. lat Amnesty International [NAJLEPSZE PLAKATY]>>

DOSTĘP PREMIUM