"Wiemy jak wyleczyć z homoseksualizmu. Ziołami"

PRZEGLĄD PRASY Grupa niemieckich lekarzy katolickich wynalazła nowy sposób na "leczenie" homoseksualizmu - środki homeopatyczne. - To jakiś dowcip - tak za Odrą, jak donosi "Rzeczpospolita", na ten pomysł reagują środowiska gejów i lesbijek.

Homoseksualizm zarówno kobiet, jak i mężczyzn daje się leczyć za pomocą środków homeopatycznych - przekonuje na swej stronie niemieckie Stowarzyszenie Lekarzy Katolickich (BKÄ). Jego członkowie przyznają, jak czytamy w "Rzeczpospolitej" , że homoseksualizm nie jest chorobą, ale ma jej cechy i dlatego daje się wyleczyć za pomocą medycyny niekonwencjonalnej.

Dr Gero Winkelmann z BKÄ przygotował już szczegóły terapii zmieniającej orientację seksualną. Składa się ona z czterech etapów - po wstępnej rozmowie z kandydatem do "leczenia" następuje etap oczyszczenia ciała z toksyn, służy do tego m.in. siarka. Następnym krokiem jest uwolnienie pacjenta od urazów psychicznych. Na koniec trzeba go jeszcze tylko utwierdzić w przekonaniu, że jest już wolny od skłonności homoseksualnych...

Ile osób udało się w ten sposób wyleczyć? - Ani jednej, ale tylko dlatego, że nie miałem jeszcze ani jednego chętnego - przyznał dr Winkelmann. Po artykule na temat jego terapii w "Spiegel Online" zgłosiły się do niego jednak już trzy osoby.

Środowiska homoseksualne nie kryją swojego oburzenia pomysłem katolickich lekarzy. - Jesteśmy zdumieni propozycjami dr. Winkelmanna, które traktować należy wyłącznie w kategoriach dowcipu - oświadczyła Renate Rampf, rzeczniczka Niemieckiego Związku Lesbijek i Gejów (LSVD).

Plażowa moda na lato 2012 [ZDJĘCIA]>>

DOSTĘP PREMIUM