Rabini kazali ukamienować psa. Miał być inkarnacją złego prawnika

Rabini z żydowskiego sądu podobno skazali bezdomnego psa na ukamienowanie - mieli stwierdzić, że zwierzę jest reinkarnacją prawnika, którego kiedyś przeklęli za to, że ich obrażał - podaje izraelski portal Ynet.

Sąd rabiniczny z ultra-ortodoksyjnej dzielnicy Jeruzalem, Mea Shearim miał skazać psa na okrutną śmierć po tym, jak ten wszedł do budynku i nie dał się z niego wygonić. Jeden z rabinów stwierdził, że w psie znajduje się dusza pewnego prawnika, którego rabini przeklęli ponad 20 lat wcześniej - podaje brytyjski dziennik "Daily Mail", powołując się na izraelski "Ynet".

Żydowscy duchowni mieli następnie skazać psa - czy też znajdującego się w nim prawnika - śmierć przez ukamienowanie. Karę miały wymierzyć lokalne dzieci. Szczęśliwie zwierzę zdołało uciec "wymiarowi sprawiedliwości", ale aktywiści działający na rzecz obrony zwierząt i tak zawiadomili policję. Złożyli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez rabina Avrahama Dov Levina.

Rabin odparł zarzut i powiedział, że podobna sytuacja nigdy nie miała miejsca. Jeden z pracowników sądu przyznał jednak w nieoficjalnej rozmowie z lokalną gazetą "Yediot Aharanot", że historia jest prawdziwa. - Wydano taki wyrok zgodnie z zasadami... Trzeba było zemścić się na duchu, który opanował biednego psa - przyznał.

Niektóre odłamy judaizmu rzeczywiście zakładają, że reinkarnacja istnieje, a psy są istotami nieczystymi.

Tak latał mistrz: zobacz podniebne akrobacje Marka Szufy

DOSTĘP PREMIUM