Mubarak ma raka. Nie wiadomo czy stanie przed sądem

Były prezydent Egiptu Hosni Mubarak ma raka żołądka. Informacja o chorobie nowotworowej pochodzi z raportu lekarskiego o stanie zdrowia byłego dyktatora, który ujawnił dziś jego prawnik.

Mubarak jest leczony w szpitalu w nadmorskim kurorcie Szarm el- Szejk nad Morzem Czerwonym. Przebywa tam od czasu gdy podczas wstępnych przesłuchań zaczął skarżyć się na dolegliwości sercowe.

Mubarak oskarżony jest m.in. o przyczynienie się do śmierci protestujących przeciwko jego rządom oraz nadużywanie władzy. Powinien stanąć przed sądem 3 sierpnia. Nie wiadomo, czy po dzisiejszej informacji o chorobie nowotworowej tak się stanie.

Mubarak został zmuszony do ustąpienia 11 lutego, po 18 dniach masowych demonstracji. Nastąpiło to po prawie trzydziestu latach sprawowania przez niego autorytarnnych rządów. Władzę w kraju tymczasowo przejęło wojsko. Oskarżeni wraz z Mubarakiem jego synowie Gamal i Alaa znajdują się w więzieniu pod Kairem. Egipskie Ministerstwo Sprawiedliwości kilka dni temu zakazało opuszczania kraju dwóm synowym oraz wnukom byłego prezydenta z powodu wszczęcia śledztwa ws. majątku rodziny byłego dyktatora.

Mubarak otrzyma karę śmierci? . "To możliwe" >>

DOSTĘP PREMIUM