Pokojówka dzwoniła do swojego chłopaka. Chciała pieniędzy od Strauss-Kahna?

Kilkadziesiąt godzin po tym, jak 32-letnia pokojówka oskarżyła Dominique'a Strauss-Kahna o próbę gwałtu, kobieta zadzwoniła do swojego chłopaka z sugestią, że "facet ma dużo pieniędzy, a ona wie co robi" - ujawnia dziennik "The New York Times".

Jak dowiedziała się gazeta od osoby zaangażowanej w śledztwo, rozmowa została nagrana i przetłumaczona z "unikalnego dialektu Fulani", języka używanego w Gwinei, skąd pochodzi kobieta.

Pokojówka nowojorskiego hotelu Sofitel 28 godzin po tym, jak oskarżyła byłego szefa MFW o próbę gwałtu, zadzwoniła do swojego chłopaka przebywającego w więzieniu imigracyjnym w Arizonie. To właśnie ta rozmowa miała zaalarmować śledczych. - Mówiła słowa, których sens oddaje zdanie:"Nie martw się, facet ma dużo pieniędzy. Wiem co robię" - powiedział gazecie "New York Times" śledczy.

Z każdym dniem wiarygodność 32-letniej pokojówki malała. Okazuje się, że kobieta kłamała na temat imigracji, o byciu zbiorowo zgwałconą w Gwinei, o swoich doświadczeniach w ojczyźnie i swoich finansach. Prokuratorzy doszukali się także możliwych powiązań pochodzącej z Gwinei pokojówki z osobami zamieszanymi w działalność kryminalną, w tym handel narkotykami i pranie pieniędzy.

Wczoraj kobieta przyznała (ze łzami w oczach i upadając na ziemię - jak podaje nowojorski dziennik), że nie powiedziała wcześniej prawdy o tym, co stało się po incydencie ze Strauss-Kahnem. Okazuje się, że po domniemanym gwałcie kobieta posprzątała jeszcze jeden pokój, czemu wcześniej zaprzeczała.

Przetłumaczona rozmowa ujawniła jeszcze jeden problem - wydaje się, że kobieta miała nadzieję na zysk po tym, co stało się w apartamencie 2806 hotelu Sofitel - pisze "The New York Times" .

Według amerykańskich mediów, obrońcy Strauss-Kahna od początku twierdzili w sądzie, że do kontaktu seksualnego ich klienta z pokojówką doszło, ale za obopólną zgodą.

Wczoraj sąd w Nowym Jorku zdecydował o zwolnieniu z aresztu domowego byłego szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Następne posiedzenie sądu w sprawie Strauss-Kahna odbędzie się 18 lipca.

Inauguracja prezydencji. Kreacje z uroczystej gali >>

DOSTĘP PREMIUM