Potężna nawałnica w Kopenhadze. 5 tys. uderzeń piorunów na godzinę

W stolicy Danii po wieczornej i nocnej burzy zapanował chaos. Duńskie gazety w wydaniach internetowych donoszą, że Kopenhaga znalazła się jest pod wodą. Instytut meteorologiczny zanotował podczas burzy 5 tysięcy uderzeń piorunów na godzinę. Na miasto w ciągu dwóch godzin spadło tyle wody ile spada przeciętnie podczas dwóch miesięcy.
 

Służby ratunkowe musiały zamknąć dla ruchu wiele zalanych ulic i dróg, w tym cztery odcinki autostrad w obrębie miasta. Przestały działać telefony włącznie z siecią telefonów policyjnych oraz z centralą alarmową łączącą z numerem 112. Woda zalała podziemne kondygnacje największego w mieście szpitala.

Ulewa uszkodziła też sieć elektryczną i około 10 tysięcy mieszkań pozbawionych zostało prądu. Zakłócony został ruch kolejowy wraz z połączeniami podmiejskimi i metrem, równocześnie przestała działać centrala informacji kolejowej. W kinach przerwano sensy podobnie jak i koncerty trwającego właśnie Kopenhaskiego Festiwalu Jazzowego. Na szczęście jak na razie nie ma meldunków o śmiertelnych ofiarach burzy.

TOK FM PREMIUM