Katastrofa "Bułgarii": zidentyfikowano wszystkie wyłowione ciała

Zidentyfikowano już wszystkie ciała ofiar katastrofy statku "Bułgaria". Na liście tragicznie zmarłych znajduje się 113 nazwisk. Z 208 osób znajdujących się na pokładzie 79 uratowano; trwają poszukiwania jeszcze 16 osób uznawanych za zaginione.

Prom pasażerski zatonął w Wołdze w rejonie Kamsko-Ustińskim Tatarstanu.Operacja przeszukiwania wraku trwała od poniedziałku. Ponad 150 płetwonurków penetrowało każdy fragment zatopionego wraku. Część ofiar znaleziono pod pokładem w pomieszczeniach technicznych, niezgodnie z prawem, zaadaptowanych na kajuty dla pasażerów.

Obecnie wrak został przekazany ekipie specjalistów, którzy przygotowują operację podniesienia go z dna Wołgi. Szef ministerstwa spraw nadzwyczajnych Siergiej Szojgu poinformował, że podnoszenie rozpocznie się jutro o 17:00. Mają tego dokonać ci sami eksperci, którzy wydobywali z dnia Morza Barentsa okręt atomowy "Kursk".

Przebywający wczoraj na miejscu tragedii premier Rosji Władimir Putin zapewnił rodziny ofiar i wszystkich poszkodowanych, że rekompensaty finansowe zostaną im wypłacone do połowy przyszłego tygodnia. Putin oświadczył również, że surowe kary poniosą osoby odpowiedzialne za dopuszczenie statku do eksploatacji.

Katastrofa ''Bułgarii'': akcja ratunkowa i rozpacz [ZDJĘCIA]>>

TOK FM PREMIUM