Była naczelna "News of the World" aresztowana. Zarzuty: podsłuchy i korupcja

Rebekah Brooks, była naczelna "News of the world" została aresztowana. To dziesiąta osoba, która została ujęta w związku z aferą podsłuchową, która wstrząsnęła opinią publiczną na Wyspach Brytyjskich.

Początkowo Scotland Yard informował, że ujęta została anonimowa 42-letnia kobieta. Brooks ma 43 lata, początkowo więc wykluczano, że może chodzić o nią. Teraz potwierdzono to oficjalnie.

Rebekah Brooks została ujęta ok. godz. 12. Jest na posterunku policji w Londynie, gdzie jest przesłuchiwana. Chodzi nie tylko o podsłuchy. Zarzuca się jej też korupcję.

W piątek Rebekah Brooks - wieloletnia dyrektor brytyjskiego ramienia globalnego koncernu prasowego Ruperta Murdocha - ogłosiła, że odchodzi ze swego stanowiska . - Z głębokim uczuciem odpowiedzialności wobec skrzywdzonych przez nas ludzi - napisała w oświadczeniu była naczelna "News of the World".

Brooks (nazwisko panieńskie Wade) była redaktorką naczelną "NotW" (2000-03) oraz bliźniaczego tabloidu "The Sun" (2003-09). Została naczelną "NotW" zaledwie w wieku 32 lat. Pierwsze kroki w imperium Murdocha stawiała jako telefonistka w lokalnej gazecie "The Post", wychodzącej w Warrington w zachodniej Anglii. Jest absolwentką Sorbony.

Dwa tygodnie temu ujawniono, że w 2002 r. hakerzy tabloidu włamali się do skrzynki głosowej Milly Dowler - ofiary uprowadzenia i zabójstwa. Sprawa ta wyszła na jaw dopiero w czerwcu na procesie jej zabójcy. Szybko okazała się, że jest ledwie wierzchołkiem góry lodowej, a podsłuchy dotyczyły m.in. polityków czy rodziny królewskiej.

Ostatni numer gazety ukazał się w ubiegłą niedzielę.

Świat polityki kocha brukowce Również w Polsce.

DOSTĘP PREMIUM