Clint Eastwood honorowym przewodniczącym muzeum policji

Clint Eastwood zostanie honorowym przewodniczącym przyszłego muzeum amerykańskiej policji. Placówka zostanie otwarta w Waszyngtonie w 2013 roku. Informację o wyborze Eastwooda na honorowego przewodniczącego podało dziś muzeum.

- Jestem bardzo zaszczycony , że mogę uczestniczyć w opowiadaniu bohaterskiej historii tego zawodu i poświęcenia policjantów. Policja zasługuje na taki hołd. W Stanach Zjednoczonych policjant ginie na służbie co 53 godziny. Pomimo ryzyka 800 tysięcy kobiet i mężczyzn codzień pracuje by nam służyć i nas chronić - twierdzi słynny aktor i reżyser w komunikacie prasowym.

Clint Eastwood jest znany między innymi z roli inspektora policji w filmie "Brudny Harry". Zaangażowanie aktora będącego ikoną kina amerykańskiego ma pomóc w zebraniu funduszy na planowane muzeum. Budowa rozpoczęła się już w zeszłym roku . Placówka powstanie na miejscu dotychczasowego pomnika postawionego ku czci prawie 20 tysięcy amerykańskich policjantów, którzy zginęli na służbie od 1791 roku.

Muzeum będzie interaktywne, ale znajdą się w nim też tysiące pamiątek historycznych. Do tej pory zebrano 43 miliony dolarów. Potrzeba 80 milionów - precyzują przedstawiciele muzeum.

Afera podsłuchowa w Wielkiej Brytanii: David Cameron przed Izbą Gmin [ZDJĘCIA]>>

DOSTĘP PREMIUM