Lewica: niech rząd zajmie się prawicową nienawiścią w internecie

Niech rząd zajmie się nienawiścią w internecie - mówią działacze lewicy. Po zamachach w Norwegii SLD i Federacja Młodych Socjaldemokratów chcą wzmocnienia działań ograniczających prawicowy ekstremizm.

- Widzimy od wielu lat coraz większe przyzwolenie dla ekstremizmów prawicowych - mówi poseł SLD Marek Balicki. - Rząd polski nie podejmuje wystarczających działań, żeby treści pokazujące się w internecie, a nawołujące do przemocy zostały z niego usunięte - dodaje.

Łukasz Naczas z Federacji Młodych Socjaldemokratów: - My jako młodzieżówka z naszymi kolegami i koleżankami byliśmy na tego typu obozach i równie dobrze moglibyśmy być w takiej sytuacji.

W internecie nadal działają strony prawicowych ekstremistów, na których nawołuje się do przemocy wobec osób o lewicowych poglądach. - My apelujemy do rządu by zajął się tymi sprawami do końca, by doprowadził do sytuacji, że oficjalnej nienawiści w internecie nie będzie w polskim wydaniu - mówi Naczas.

Według SLD najlepszym rozwiązaniem tej sprawy byłoby jeszcze w tej kadencji Sejmu przegłosowanie nowelizacji kodeksu karnego zakazującej mowy nienawiści.

Zobacz [FILM] Most nad Wadi>>

TOK FM PREMIUM