Ziobro: Jest akt oskarżenia. Kutz: Nie będę tańczył jak mi zagrają

- Akt oskarżenia jest przygotowany, będziemy kierować wniosek o uchylenie immunitetu - zapowiedział Zbigniew Ziobro. Razem z Jarosławem Kaczyńskim pozywają Kazimierza Kutza za stwierdzenie, że "zamordowali niewinną kobietę". Co na to Kutz?

- Podtrzymuje pan te słowa? - zapytał Kutza Tomasz Machała. - Oczywiście, w sensie moralnym. Nie mówię, że byli na miejscu, wiadomo o co chodzi - powiedział Kutz dla serwisu kampanianazywo.pl>>

Kazmierz Kutz w wywiadzie dla "Newsweeka" powiedział: " Kaczyński i Ziobro zamordowali niewinną Barbarę Blidę . W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" tłumaczył te słowa: ''Mówiłem to przez telefon. Gdybym pisał, dałbym słowo "zabili" w cudzysłów. Wiadomo, że chodziło mi o to, że są mordercami w sensie moralnym. I z tego się nie wycofam. Będę to powtarzać. PiS-owi to nie jest na rękę, bo oni chcą zasypać, przemilczeć. Szczególnie przed wyborami".

Ziobro: Granice przekroczone

Zbigniew Ziobro wystąpił dziś na konferencji prasowej i oznajmił, że akt oskarżenia jest już przygotowany i wkrótce trafi do sądu. - Wszelkie granice brutalnych słów zostały przekroczone - powiedział. - Kazimierz Kutz był uprzejmy stwierdzić, że "oni zamordowali niewinna kobietę". Mowa tu o mnie i o Jarosławie Kaczyńskim. Twierdzenie Kutza nie ma jakichkolwiek podstaw, to oszczerstwo do potęgi "n". Ja i Jarosław Kaczyński zdecydowaliśmy złożyć akt oskarżenia do sądu - oświadczył. - Prace komisji śledczej dowiodły, że wszelkie działania, jakie prowadziliśmy jako prokuratura i ja jako prokurator generalny były zgodne z prawem - dodał.

- Będziemy kierować wniosek o uchylenie immunitetu. Mam nadzieję, że ten znany i ceniony przez wielu reżyser nie będzie zachowywał się jak podoba niedojrzała i nie będzie chował się za immunitetem poselskim. Mam nadzieję, że Kazimierz Kutz bierze odpowiedzialność za swoje słowa i zgodzi się, by niezawisły sąd to ocenił - powiedział Ziobro.

Jak pisze kampanianazywo.pl , Kazimierz Kutz na pytanie o zrzeczenie immunitetu odpowiedział: Nie będę tańczył jak mi zagrają.

Czytaj - Tusk: Chcą zamienić Polską w gniazdo nienawiści

Wszystko o wyborach także w Twojej komórce. M.tokfm.pl>>

DOSTĘP PREMIUM