Raport Millera. Trwa prezentacja, a PiS już go komentuje "Winni Tusk, Miller, Arabski, Klich"

Raportu Millera jeszcze nie poznaliśmy w całości, ale PiS już go komentuje. Mariusz Błaszczak zapowiedział co prawda, że konferencję, na której poznamy przyczyny katastrofy, będzie oglądał, ale zdanie ma już wyrobione.

RAPORT MILLERA - czytaj cały>>

Błaszczak: Miller jest sędzią we własnej sprawie

- Fakt, że ta konferencja odbywa się tak późno to jest niewątpliwe zaniedbanie, karygodny błąd Donalda Tuska. To że dowody są wciąż w Rosji i niszczeją, to brak odwagi ze strony rządu - mówi przewodniczący klubu parlamentarnego PiS.

Podstawową jednak sprawą - według szefa klubu PiS - jest to, że Jerzy Miller sam jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie. - Doszło do katastrofy, a on stoi na czele komisji, która ocenia także jego pracę, a więc jest sędzią we własnej sprawie. Nie jest obiektywny - mówi Błaszczak.

Kto powinien ponieść odpowiedzialność polityczną? - Niewątpliwe premier Donald Tusk za to co się wydarzyło, minister obrony narodowej, minister spraw wewnętrznych, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - wylicza jednym tchem Błaszczak. - Ale Donald Tusk przyzwyczaił nas do tego, że chowa głowę w piasek i ucieka od odpowiedzialności - dodaje.

Raport Millera - cały dokument, tłumaczenia, załączniki>>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM