Wybory 2011. Boją się utraty mandatu? 2/3 posłów zamiast urlopu planuje kampanię

Tylko co trzeci poseł planuje wykorzystać sejmowe wakacje na odpoczynek, które rozpoczynają się w poniedziałek. Dwie trzecie parlamentarzystów deklaruje, że w tym czasie zamierza rzucić się w wir kampanii wyborczej - podaje ?Newsweek?.

"Newsweek" o plany wakacyjne zapytał 240 polityków . Tylko co trzeci stwierdził, że ma zamiar się w tym czasie zrelaksować. Według cytowanego przez tygodnik politologa z Uniwersytetu Wrocławskiego, dr. Roberta Alberskiego, to słuszna strategia. Polacy najbliższy czas i tak spędzą na urlopach, nie interesując się polityką.

Ekspertowi wtóruje poseł PSL, Eugeniusz Kłopotek. Okazuje się zresztą, że to właśnie ludowcy zamierzają najbardziej cieszyć się czasem wolnym. - Człowiekowi, który solidnie pracował przez całą kadencję, wakacje po prostu się należą - deklarował Kłopotek.

Tymczasem najpracowitszy urlop zapowiada się dla polityków Prawa i Sprawiedliwości. - Inaczej nie będę miał pracy przez następne cztery lata - wyznał z rozbrajającą szczerością Łukasz Zbonikowski z PiS.

Komentarze, sondaże, opinie . Obserwuj wybory na Facebooku >>

DOSTĘP PREMIUM