Na Twitterze o Czumie: Za karę do Mongolii

- Czuma jest nieprzewidywalny, demoluje kampanię PO, ośmiesza Tuska, wyślą go za karę do Mongolii - to niektóre komentarze z Twittera po ogłoszeniu przez szefa komisji naciskowej, że nie dopatrzył się nacisków na służby w czasach rządów Prawa i Sprawiedliwości. Komentarzy nie szczędzą ludzie PO, dziennikarze i ?zwykli? blogerzy.

Czuma jest politykiem nie do upilnowania - oceniają dziennikarze. Konrad Piasecki (RMF FM): - "Czuma udowodnił dziś że jest nieprzewidywalny. Politycy PiS muszą mieć niezły dysonans poznawczy, bo trochę pomyj na niego wylali. I co teraz?"

Tomasz Machała (dziennikarz Polsatu): - "PIS i SLD szczęśliwe. Czuma demoluje kampanię Platformy i ośmiesza ostatnie słowa Tuska o groźnym PIS".

PO: Inni to widzą, Czuma nie

Ludzie Platformy sprawozdanie Czumy przyjęli z niedowierzaniem. Przemysław Grabowski (doktorant WPiA UW, członek Platformy Obywatelskiej) żałuje, że listy do parlamentu są już zatwierdzone: "Szkoda że Czuma nie podzielił się swymi mądrościami przed układaniem list..." I jego dopisek - "przyjęcie tego dziadka o poglądach amer. skrajnych republikanów było jednym z największych błędów partii, teraz się to mści". Michał Szczerba (poseł PO): "Nielegalne wywieranie wpływów na prokuratorów, funkcjonariuszy policji i służb specjalnych". Inni to widzą, Andrzej Czuma nie".

Blogerzy: Czumę ześlą do Ułan Bator

- "Co??????????? Prawda to, że komisja Czumy oczyściła kaczyzm???" - zdumiała się blogerka Katarynaa a po chwili dodała: - "Nie no, to Czuma zaimponował, wbrew swojej partii, na inaugurację kampanii taki numer! Ma gość nerwy. Da się go jeszcze skreślić z list?" - zastanawiała się.

- "Czuj, Czuj, Czuma ! Bądź czujna Platformo, bo już nie wiadomo gdzie wróg a gdzie przyjaciel się skrywa" - radzi partii rządzącej jgorzko. - "Może po prostu jest uczciwy..." - to prowokacyjna (?) teza twitterowicza o nicku "btry". - "Czuma już rano w PR3 mówił takie rzeczy, że myślałem, że może Ojciec Dyrektor go nawrócił :-)" - dzielił się swoimi wrażeniami "dziennikarz".

Grzegorz Piechuła (bloger): - "Urwanie głowy dzisiaj - dymisje 13 oficerów i 3 generałów, rozformowanie 36 specpułku. Do tego Czuma . PO dużo robi, by przykryć Wałbrzych".

Z kolei TuskWatch sugeruje spisek: " Czuma Day": 4.8.2011 = dzień, w którym ujawnił się pierwszy agent-śpioch PiS-u w szeregach Platformy Obywatelskiej. Kto następny? A "Doktor Plama" spodziewa się zemsty: - "No to teraz Czuma dostanie stanowisko attache kulturalnego przy ambasadzie w Ułan Bator".

DOSTĘP PREMIUM