Głos znanego lektora w reklamie "Szczerbca". "Czuję się oszukany" [WIDEO]

Na YouTubie pojawiła się reklama skrajnie prawicowego pisma "Szczerbiec". Głos do niej podkłada słynny lektor Tomasz Knapik. - Czuję się oszukany - mówi lektor portalowi tvp.info.

Reklamę "Szczerbca" z głosem Knapika od czerwca można zobaczyć w oficjalnym kanale Narodowego Odrodzenia Polski na YouTube.

"Pismo jest nieprzerwanie celem ataków demoliberalnej, skorumpowanej kasty politycznej. Przeciwko niemu zgodnie występują instytucje zjednoczonej Europy, krajowi premierzy i ministrowie rządów zarówno lewicowych, jak i prawicowych, prokuratorzy, policja, demoliberalne media, paraterrorystyczne grupy lewackie. Jest to w pełni zrozumiałe, bo" Szczerbiec "to ostatni bastion wolnego słowa w Polsce" - czyta Tomasz Knapik. W tle pojawiają się obrazki z demonstracji ulicznych i fragmenty artykułów "Szczerbca".

 

Knapik: Nagranie bez konsultacji

Zdaniem Tomasz Knapika, NOP wykorzystuje nagrania jego głosu bez konsultacji z nim samym. - Wiele lat temu odbyła się w radiu akcja, w ramach której profesjonalni lektorzy użyczali głosu najróżniejszym partiom. Mi przypadło m.in. Narodowe Odrodzenie Polski. Po dziś dzień odbija mi się to czkawką - wyjaśnia Tomasz Knapik w rozmowie z portalem tvp.info . - Używanie tych nagrań w montowanych obecnie reklamówkach uważam za nadużycie. Lektor jest jak aktor. Jeden gra Hitlera, inny Matkę Teresę. Nie świadczy to o jego poglądach. Nie chciałbym być identyfikowany z taką partią - dodaje.

Tomasz Knapik to jeden z najbardziej znanych polskich głosów. W latach 90. był głównym lektorem Polsatu, a obecnie można go usłyszeć m.in. warszawskiej komunikacji publicznej, gdzie czyta nazwy przystanków.

DOSTĘP PREMIUM