Afera gruntowa. Kaczyński wezwany na świadka do prokuratury

Jarosław Kaczyński został wezwany do Prokuratury Okręgowej w Warszawie na przesłuchanie w sprawie śledztwa dotyczącego przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy ABW, CBA i prokuratury. Chodzi o akcję Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Ministerstwie Rolnictwa w 2007 roku, kiedy resortem kierował Andrzej Lepper.

Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie. Przesłuchanie zostanie przeprowadzone w piątek na zasadzie wideokonferencji, poinformował prokurator Dariusz Ślepokura z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. - W dniu 5 sierpnia o godzinie 10.00 do tutejszej prokuratury ma się stawić prezes Jarosław Kaczyński w związku z koniecznością przesłuchania go w charakterze świadka przez Prokuraturę Okręgową w Rzeszowie. Czynność ta zostanie wykonana przy pomocy aparatury do wideokonferencji - wyjaśnił prokurator Ślepokura. Śledczy dodał, że Kaczyński został powiadomiony o terminie przesłuchania i na razie nie wpłynęło do prokuratury żadne usprawiedliwienie wskazujące na to, że świadek się nie stawi.

25 sierpnia przesłuchanie Ziobry

Jaromir Netzel i Janusz Kaczmarek złożyli do Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie wniosek o zatrzymanie Zbigniewa Ziobry i uchylenie mu immunitetu, kiedy po raz drugi nie pojawił się jako świadek w rzeszowskiej prokuraturze. Były minister sprawiedliwości nie przesłał właściwego usprawiedliwienia. Na razie prokuratorzy wyznaczyli już nowy termin przesłuchania europosła na 25 sierpnia.

DOSTĘP PREMIUM