To nie pierwsze samobójstwo w Samoobronie

Samobójstwo Andrzeja Leppera, to nie pierwsza tragedia w środowisku Samoobrony w ostatnim czasie. Jak podaje portal tvp.info, półtora miesiąca temu samobójstwo popełnił blisko związany z Lepperem jego były doradca Wiesław Podgórski.

Wiesław Podgórski był doradcą Andrzeja Leppera ds. kultury i dziedzictwa narodowego w czasie, gdy szef Samoobrony sprawował funkcję ministra rolnictwa. U Andrzeja Leppera zajmował się projektem budowy na polach pod Grunwaldem - kolosalnego pomnika upamiętniającego bitwę z 1410 r. Sprawa budziła mieszane komentarze w mediach, bo pracę w polityce Podgórski łączył z zabawianiem ludzi jako wodzirej i brzuchomówca.

Po wygranych przez PO wyborach w 2007 r., Podgórski zarejestrował się w Sejmie jako zawodowy lobbysta. Również tam starał się przekonywać posłów do wizji pomnika pod Grunwaldem. Jednocześnie utrzymywał jednak silne związki ze środowiskiem Samoobrony i samym Andrzejem Lepperem. Podgórski - jak podaje tvp.info popełnił samobójstwo pod koniec czerwca. Na oficjalnej stronie internetowej Samoobrony zamieszczono kondolencje podpisane przez Andrzeja Leppera. "Odszedł nasz Kolega i Przyjaciel oraz wieloletni współpracownik Wiesław Podgórski. Łącząc się w żalu z rodziną oraz bliskimi zmarłego, w imieniu działaczy i sympatyków Samoobrony oraz własnym, składam wyrazy głębokiego współczucia. Żegnaj Wiesławie" - napisał Lepper na stronie internetowej Samoobrony.

Andrzej Lepper nie żyje. Kariera na zdjęciach>>

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM