Andrzej Lepper nie żyje. Żakowski: "To ofiara nacisków, brutalnej prowokacji CBA"

Jak się teraz czuje Andrzej Czuma, który zaprzeczył istnieniu nacisków? Odszedł człowiek który jest ofiarą tych nacisków - mówił w TVP Info Jacek Żakowski komentując samobójczą śmierć Andrzeja Leppera.

Andrzej Lepper został w piątek znaleziony martwy w siedzibie Samoobrony w Warszawie. Polityk popełnił samobójstwo przez powieszenie.

Informację o śmierci Andrzeja Leppera media podały ok. godz. 17.00.

Andrzej Lepper popełnił samobójstwo. Współpracownicy zszokowani

- Jak do mnie ta informacja dotarła o jego tragicznej śmierci, to nie pomyślałem sobie o Andrzeju Lepperze, tylko pomyślałem o Andrzeju Czumie. Jak się czuje Andrzej Czuma, który zaproponował raport zaprzeczający istnieniu nacisków - mówił w TVP Info Jacek Żakowski.

- A tu odchodzi człowiek, który był ofiarą tych nacisków, brutalnej prowokacji, zmontowanej od początku do końca, właśnie z wymuszaniem na funkcjonariuszach publicznych różnych działań. No, delikatnie mówiąc, na pograniczu prawa - dodał.

"Nie chciałbym być w skórze Czumy"

- Zastanawiałem się jak dziś, jak teraz czuje się autor tej propozycji, jak jest ofiara śmiertelna. Załamanie się kariery Andrzeja Leppera, jego pogrążenie, jest w dużej mierze związane z aferą w ministerstwie rolnictwa, zmontowanej przez CBA. Jak pan myśli, co poseł Czuma czuje teraz? - zapytał Żakowski obecnego w studio prof. Jerzego Osiatyńskiego.

- Trzeba by było być posłem Czumą. Ja nie chciałbym być w jego skórze teraz - odpowiadał Osiatyński. - Jest coś niezwykle niepokojącego w tym, że zaczynamy formułować ostre i dociekliwe postępowania wnioski z tych postępowań dopiero wtedy, gdy jest śmierć - zakończył dodając, że Lepper "na swój sposób był wybitnym politykiem".

Andrzej Lepper nie żyje. Kariera na zdjęciach>>

TOK FM PREMIUM