Andrzej Lepper nie żyje. Ziobro apeluje o śledztwo

Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro uważa, że prokuratura powinna przeprowadzić ?wnikliwe śledztwo? w sprawie okoliczności śmierci Andrzeja Leppera.

Lider Samoobrony, były wicepremier został znaleziony martwy wczoraj w warszawskim biurze partii. Zdaniem prokuratury, wszystko wskazuje na to, że popełnił samobójstwo, najprawdopodobniej "z przyczyn finansowych".

Ziobro uważa jednak, że "prokuratura nie powinna "w sposób tak prosty przyjmować jednej możliwej wersji wydarzeń". Polityk PiS mówił, że przyjmuje z dobrą wiara wersję, iż było to samobójstwo. - Rolą prokuratury jest jednak podchodzić w sposób wstrzemięźliwy i ostrożny do wszystkich wstępnych wersji - dodał.

Ziobro, europoseł PiS, skomentował doniesienia na temat śmierci Andrzeja Leppera w Opocznie, dokąd przyjechał na zaproszenie lokalnych działaczy swojej partii.

Polscy politycy wspominają Leppera

Wielu polskich polityków wyraziło swój żal po śmierci Andrzeja Leppera. W samych superlatywach o swoim liderze wypowiadają się działacze Samoobrony. Politycy innych partii przypominali dziś w TOK FM kontrowersyjne działania Leppera, ale opisali go jako "barwną i ciekawą postać".

Samobójczą śmierć lidera Samoobrony skomentował także premier Donald Tusk. - Śmierć człowieka jest zawsze czymś, co powinno nas zmuszać do odrobiny ciszy, refleksji. Wszystko, co możemy zrobić, to chwilę pomilczeć i wyrazić współczucie najbliższym. Tak po ludzku jest mi smutno i bardzo przykro - mówił premier.

Andrzej Lepper nie żyje. Kariera na zdjęciach>>

DOSTĘP PREMIUM