Arłukowicz w imieniu premiera na pogrzebie Leppera

Na pogrzebie szefa Samoobrony Andrzeja Leppera Kancelarię Premiera reprezentować będzie minister Bartosz Arłukowicz, a Kancelarię Prezydenta - minister Dariusz Młotkiewicz. Jutrzejsze uroczystość będzie miała charakter państwowy.

O tym, że Kancelarię Prezydenta reprezentować ma Młotkiewicz, poinformowała szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek. Minister odpowiada w Kancelarii m.in. za finanse i administrację; zajmuje się też sprawami rolnictwa. Z kolei rzecznik rządu Paweł Graś powiedział, że w imieniu premiera Donalda Tuska na pogrzebie Leppera obecny będzie minister Bartosz Arłukowicz, który jest pełnomocnikiem szefa rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Jak dodał, szczegóły dotyczące pogrzebu ustala z rodziną Leppera wojewoda zachodniopomorski.

Pogrzeb Leppera odbędzie się jutro wczesnym popołudniem. Były wicepremier zostanie pochowany w Krupach (Zachodniopomorskie), niedaleko Zielnowa, w którym mieszkał. Ks. Andrzej Wróblewski, proboszcz parafii ze Starego Jarosławia, do której należał b. wicepremier, poinformował we, że mszę żałobną zaplanowano na godz. 14. Po niej nastąpi wyprowadzenie zwłok na pobliski cmentarz.

Szef Samoobrony, b. wicepremier rządu PiS-LPR-Samoobrona został znaleziony martwy w piątek w warszawskiej siedzibie partii. Jak ujawniła prokuratura, Leppera - powieszonego w łazience na sznurze przymocowanym do worka bokserskiego - znalazł ok. godz. 16.20 jego zięć.

W poniedziałek prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie samobójstwa Leppera. Podczas sekcji zwłok nie stwierdzono obrażeń, które wskazywałyby na udział osób trzecich. W siedzibie Samoobrony nie znaleziono listu pożegnalnego.

DOSTĘP PREMIUM