Wybory 2011. Zbigniew Chlebowski odchodzi z PO

Zbigniew Chlebowski odchodzi z PO. Wystartuje do Senatu jako kandydat niezależny. Informację potwierdził rzecznik klubu PO.

Jak podał dziś " Tygodnik Wałbrzyski ", Zbigniew Chlebowski, jeden z bohaterów afery hazardowej, odchodzi z Platformy. Były szef klubu PO, wystartuje do Senatu jako kandydat niezależny.

Informację o odejściu Chlebowskiego z PO potwierdził w TVN24 Paweł Olszewski, rzecznik klubu Platformy Obywatelskiej. - Opuszcza nasze szeregi. Od pewnego czasu był zawieszony, więc raczej mnie to nie zdziwiło - powiedział Olszewski.

Z samym Chlebowskim nie udało nam się skontaktować. Nie odbiera telefonu.

Chlebowski był jednym z liderów Platformy Obywatelskiej, szefem Klubu Parlamentarnego PO i przewodniczącym Komisji Finansów Publicznych. Po tym, jak padły oskarżenia w sprawie tzw. afery hazardowej, kiedy zarzucano mu lobbowanie w sprawie firmy z branży hazardowej, wycofał się z życia publicznego. Zawieszono go na stanowisku szefa klubu.

We wrześniu ubiegłego roku parlamentarna komisja śledcza nie dopatrzyła się nieprawidłowości w działaniach posła. 7 kwietnia zakończyło się postępowanie prokuratury, w którym także umorzono postępowanie.

Chlebowski zdobędzie mandat? Komentuj z nami na Facebooku!

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM