Ile Platforma zyskała z Wałbrzycha? 300 tys. złotych. Ale połowę tego wpłacili...

PRZEGLĄD PRASY. Niewielka grupa osób związanych z wałbrzyskim ratuszem wpłaciła ponad 160 tysięcy na kampanie wyborcze PO - pisze ?Rzeczpospolita?.

Gazeta dotarła do sprawozdań Platformy Obywatelskiej składanych w latach 2006-2010. Mieszkańcy Wałbrzycha obdarowali partię w sumie około 300 tysiącami złotych. Okazuje się, że ponad połowę tej kwoty wpłaciło kilkanaście osób pracujących w magistracie lub w miejskich spółkach.

"Rzeczpospolita" dodaje, że w ubiegłym roku, gdy odbywały się wybory samorządowe, sześć osób z ratusza lub ściśle z nim powiązanych: prezydent Piotr Kruczkowski, jego asystentka, szefowa kancelarii prezydenta i szef biura promocji miasta, wpłaciło na PO ponad 70 tysięcy złotych, ze 130, które partii przekazało 111 mieszkańców miasta. Współpracownicy prezydenta zapewniają, że robili to z własnej woli i zgodnie ze swoimi przekonaniami politycznymi.

Gazeta przypomina, że prokuratura bada, gdzie się podziało pół miliona złotych, które były prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego i radny powiatowy PO Ireneusz Zarzecki miał wyprowadzić z firmy. On sam zawiadomił śledczych, że pieniądze poszły na Platformę.

Berlin z murem i bez [ZDJĘCIA]>>

TOK FM PREMIUM