Wybory 2011. Z cyklu "Jak żyć?": spot Jasia Kapeli [WIDEO]

"Jak żyć, panie premierze? Jak żyć?" Tuż po tym, jak to pytanie w trzech spotach zadało SLD, własny spot opublikował Jaś Kapela z "Krytyki Politycznej".
 

Kapela parodiuje spot SLD - nawiżauje do pytania, które pochwycili i wykorzystali w kampanii politycy opozycji.

Zadał je na spotkaniu z Donaldem Tuskiem rolnik , któremu wichura zniszczyła tegoroczne uprawy papryki. - Jak żyć panie premierze? Mam zniszczone gospodarstwo i nie dostałem pieniędzy. Dlaczego pan przyjeżdża w miejsce, gdzie prawie nic się nie stało? Zapraszam do siebie, po prostu nie mogę mówić - mówił ze łzami w oczach do premiera Stanisław Kowalczyk z Woli Wrzeszczowskiej.

Rolnik wypadł w rozmowie z premierem bardzo autentycznie i wiarygodnie, stał się jednym z głównych bohaterów weekendowych relacji w mediach. Inaczej było z politykami, którzy postanowili wykorzystać medialny sukces pytania "Jak żyć".

Pierwszy zrobił to na konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Jak żyć w tej sytuacji, za którą odpowiada premier Donald Tusk. To nieustannie powtarzane "ja nic nie mogę" nie jest żadną odpowiedzią. To "jak żyć" jest podsumowaniem czterech lat rządów - mówił.

Z kolei wczoraj serię spotów "Jak żyć, panie premierze" wypuściło SLD.

Jak żyć Panie Premierze? - telewizyjne spoty SLD

"Ten gość ma większą siłę perswazji niż Napieralski" - piszecie na FB. Dołącz i skomentuj!

DOSTĘP PREMIUM