Wybory 2011. "PiS nie wygra debat z PO. Ich wyniki ustalą Żakowski i Lis"

"Kaczyński nie może wygrać debaty z Tuskiem. Nawet jeśli go zamroczy, zapędzi do narożnika i tam wyłomoce niemiłosiernie - media ogłoszą remis" - pisze na swoim blogu na Salon24.pl Janusz Wojciechowski, europoseł PiS.

Co w kampanii? - najnowsze informacje>>

Wojciechowski na swoim blogu przewiduje, że nawet jeżeli dojdzie do serii debat największej partii opozycyjnej z Platformą Obywatelską, to i tak wygra ta druga.

"Choćby kolejna kolej się wykoleiła, choćby spadły kolejne samoloty (w ostatni weekend spadły dwa, plus jedna motolotnia), jurorzy debaty i tak odtrąbią sukces Grabarczyka" - pisze eurodeputowany. I wymienia: wygra także minister finansów i minister rolnictwa. "Co by im nie wytknąć, jaką przedstawić listę niespełnionych obietnic, niezrealizowanych zapowiedzi - odwrócą kota ogonem i zwalą wszystko na PiS".

Według Wojciechowskiego media i tak skupią się na "Polsce w budowie" - strategii Platformy na tę kampanię. Dlatego też członek PiS apeluje: niech premier Tusk wraz z ministrami rozliczą swoje obietnice - dopiero wtedy będzie to rzetelny punkt wyjścia do ewentualnych debat. "Na razie nie ma do czego się śpieszyć" - podsumowuje europoseł.

Libia. Walki o Trypolis. Koniec reżimu? [ZDJĘCIA]>>

TOK FM PREMIUM