Wybory 2011. 'Kaczyński nie jest złym człowiekiem, jest tylko złym politykiem'

Donald Tusk wzywa Jarosława Kaczyńskiego do debaty, ponieważ... to najsłabszy przeciwnik dla obecnego premiera. Taką tezę stawia Marek Migalski na swoim blogu. ?Każdy inny lider, przy tych środkach, którymi dysponuje szef PiS, już dawno pogoniłby tych nieudaczników z Platformy? - pisze w Salonie24 Migalski.

Migalski uważa, że nadchodzące wybory parlamentarne wygra Platforma Obywatelska. I to przede wszystkim przez Jarosława Kaczyńskiego. Czemu? "Dysponując milionami złotych, tysiącami wiernych działaczy, milionami oddanych wyborców, nie był w stanie przez cztery lata wytworzyć realnej alternatywy wobec nieudolnego rządu PO (...)".

Zdaniem eurodeputowanego - kiedyś z Prawa i Sprawiedliwości, dzisiaj z Polska Jest Najważniejsza - Kaczyński jest największym sojusznikiem Platformy, ponieważ każdy inny konkurent partii Tuska, dysponując środkami, które ma Kaczyński, "pogoniłby tych nieudaczników z Platformy".

'Wyborcom PiS - zastanówcie się'

Migalski podkreśla, że dedykuje swój wpis wyborcom Prawa i Sprawiedliwości, aby zastanowili się, czy "dalsze inwestowanie" w Kaczyńskiego gwarantuje realizację ich postulatów. "PiS na zawsze pozostanie w opozycji i biernie będzie się przyglądać temu, co z Polską wyprawia PO. Jeśli zagłosujecie na PiS, to następne cztery lata będą wyglądały dokładnie tak, jak ostatnie cztery lata" - prognozuje eurodeputowany.

Podsumowując Migalski apeluje o oddanie głosów na jego nowe ugrupowanie. "Tusk nie zasługuje na to, żeby nadal rządzić, ale Kaczyński nie zasługuje na to, żeby nadal marnował Wasz głos" - pisze.

PO chce debat - co powinien zrobić PiS? Komentuj z nami na Facebooku!

DOSTĘP PREMIUM