Kaczyński: Rozgrywanie kampanii w sądach to pomysł piramidalny

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział dziś, że nie jest zwolennikiem toczenia sporów wyborczych w sądach. - Złożenie pozwu przeciw PiS pokazuje straszne zdenerwowanie PO - ocenił Kaczyński.

Kaczyński skomentował złożenie dzisiaj przez PO pozwu przeciw PiS w trybie wyborczym. Platforma zarzuca partii Kaczyńskiego "kłamstwo".

"Pozew PO mnie rozbawił"

- Nie ma chyba bardziej nierozsądnego pomysłu niż rozgrywanie kampanii w sądach. To jest już pomysł piramidalny. Mogę o nim powiedzieć tylko to, że mnie bardzo rozbawił. Jednocześnie pokazuje jakieś straszne zdenerwowanie drugiej strony, która chce się sądzić o to, czy Polska się zmienia czy nie zmienia. Gdybyśmy wprowadzili takie reguły, to na całym świecie kampanie wyborcze odbywałyby się na sali sądowej. To nowy pomysł partii, która jest strasznie pozbawiona pewności siebie - mówił Kaczyński.

PKW, na wniosek PiS i SLD, poprosiła dziś komitet wyborczy Platformy o wyjaśnienie konferencji prasowej "Polska w budowie". Została ona zorganizowana 5 sierpnia, zanim PO złożyła wymagane zawiadomienie o utworzeniu komitetu wyborczego. - Czy nie obawia się pan, że PKW zajmie się także sprawą pańskiej kampanii? - zapytał jeden z dziennikarzy.

- Nie jestem zwolennikiem rozstrzygania metodami czy to sądowymi, czy to administracyjnymi tego rodzaju spraw - skomentował to prezes.

Kaczyński: Kampania w sądach. Pomysł piramidalny

PiS gotowe do debaty z Hall

Kaczyński powiedział, że jego partia jest gotowa do debaty z min. edukacji Katarzyną Hall na temat tego, co zrobiła przez ostatnie cztery lata w swoim resorcie. - Nie ukrywamy naszego skrajnie krytycznego stosunku do tego, chociaż teraz nie wiem, czy nam z tego powodu nie wytoczą procesu - dorzucił.

Komentarze, sondaże, opinie . Obserwuj wybory na Facebooku >>

Szczęśliwy prezes i konfetti, brylujący agent Tomek, piękna brunetka. PiS zaczął kampanię [FOTO]

DOSTĘP PREMIUM