Wybory 2011. "Pozew wyborczy to idiotyzm." "PO puszczają nerwy"

- PO puszczają nerwy. Chwyta się kuriozalnego pomysłu i sama się ośmiesza - tak złożenie przez PO pozwu w trybie wyborczym przeciwko PiS skomentowała posłanka Jadwiga Wiśniewska. Tomasz Kalita z SLD ujął to krócej: - To jest idiotyzm. Nie żyjemy w państwie trybunałów sądowych - powiedział. Ataki w programie Fullkontakt odpierał Maciej Orzechowski z PO.

- To dowód na to, że PO puszczają nerwy. Chwytacie się jak tonący brzytwy pozwu sądowego i sama się ośmiesza. Dziś Platforma chce powiedzieć Polakom: nie wolno źle o nas mówić, jesteśmy cudowni, a Polakom żyje się świetnie. Jeśli ktokolwiek to podważy, pójdzie do sądu - oceniła Jadwiga Wiśniewska. - W państwie demokratycznym kampania polega na tym, że partie konkurencyjne oceniają partię rządzącą. PO powinna się nazywać partią samochwała - dodała.

- To jest naprawdę idiotyzm. Nie można sprowadzać polityki demokratycznej do sali sądowej. Sędzią, który was będzie oceniał, są wyborcy, a salą sądową 9 października - powiedział rzecznik SLD Tomasz Kalita.

Z zarzutem "kłamstwa" złożyło dzisiaj PO pozew w trybie wyborczym przeciwko PiS . Partia żąda "publicznego sprostowania nieprawdziwych informacji, które zostały wypowiedziane na konferencji prasowej przez szefa sztabu wyborczego PiS Tomasza Porębę i rzecznika PiS Adama Hofmana."

Kaczyński: Rozgrywanie kampanii w sądach to pomysł piramidalny

Tomasz Kalita wypominał przeciwnikom politycznym, że cała ich energia idzie w debaty o debatach. - Na razie każdy wychodzi i mówi: może tu, może tam. Dogadujcie się! - nawoływał i powiedział, że przedstawiciele SLD są do dyskusji gotowi. - My się bardzo chętnie pojawimy w Radio TOK FM obok Donalda Tuska, Jarosława Kaczyńskiego, Waldemara Pawlaka i taką debatę odbędziemy. Tylko zróbcie to, nie gadajcie o tym - zwrócił się do polityków.

Kalita dementuje słowa Balickiego o progu podatkowym 40 proc.

Maciej Orzechowski z PO pytał posła SLD, czy Sojusz, krytykujący PO za sięganie do kieszeni podatnika, chce sam podnieść podatki. Wcześniej w Poranku TOK FM Marek Balicki z SLD zaproponował, aby rozważyć powrót do trzech progów podatkowych - trzeci wyniósłby 40 proc . - Niesprawiedliwe są obniżone podatki od dochodów osobistych dla osób, które osiągają dochody miesięczne 8-10 tysięcy. Podczas, gdy 30-40 proc. społeczeństwa to nie są beneficjenci zmian, żyje im się trudno - mówił Balicki.

Kalita - To jest prywatny pogląd Balickiego. Dementuję - powiedział rzecznik SLD i przedstawił pomysł na znalezienie pieniędzy bez podnoszenia podatków, zarzucając przy okazji niegospodarność rządowi Platformy.

- Mamy najwyższy w Europie VAT. Obniżamy go o 1 punkt procentowy i te 5 mld zaoszczędzonych inwestujemy; albo w wasze zabawki - CBA, IPN, fundusz kościelny albo w żłobki, in vitro itp. Budżet to sztuka wyboru. Za sfinansowanie CBA moglibyśmy dwa razy zrefundować in vitro.

Z kim koalicja?

Do wyborów pozostało 48 dni. Goście programu Fullkontakt odpowiadali na pytanie, z kim wyobrażają sobie ewentualną przyszłą koalicję.

Tomasz Kalita, SLD: - Jeśli koalicja lenistwa PO - PSL nie będzie dalej trwać, jeśli PO będzie miała ambicję modernizować się i zmieniać Polskę, znajdzie po naszej stronie partnera.

Maciej Orzechowski PO: - Najlepsza sytuacja byłaby wtedy, gdyby PO rządziła samodzielnie. To się nie udaje, ale na szczęście mamy świetnego koalicjanta nie tylko w kraju ale też w sejmikach wojewódzkich.

Jadwiga Wiśniewska, PiS - Mam nadzieję, że Polacy odsuną nieudolny rząd PO - PSL od władzy i PiS będzie samodzielnie rządzić. - Mówimy o realiach. Raczej żadna partia nie będzie miała na to szansy - wtrącił prowadzący program. - Myślę, że po przegranych wyborach Platforma się posypie i z jej częścią - bo jest tam wielu posłów przyzwoitych - będzie można rządzić - odpowiedziała posłanka.

Komentarze, sondaże, opinie . Obserwuj wybory na Facebooku >>

Kampania procesowa czyli walka wyborcza na pozwy

DOSTĘP PREMIUM