Wybory 2011. Rostowski: "Szydło jest etnografem" Szydło: "Minister nie ma tytułu naukowego"

Beata Szydło przekonywała w Poranku Radia TOK FM, że studia które skończyła nie mogą być argumentem podważającym jej kompetencje. - Rzeczywiście moje pierwsze studia były na UJ, ale mam za sobą również edukację ekonomiczną - mówiła wiceprezes PiS.

Jacek Rostowski mówił w TOK FM, że główny polityk PiS od spraw gospodarczych, jest co prawda "bardzo miłą panią", ale z wykształcenia jest etnografem. - Przez 4 lata zajmowali się nie ekonomią, ale czy z helu można zrobić mgłę - zarzucał minister finansów. - Skończyłam studia na wydziale filozoficzno-historycznym UJ, to był bardzo rozwijający kierunek - przyznała Beata Szydło. I podkreśliła: - Rostowski nie ma tytułu naukowego.

A Boni polonistą...

- Mam za sobą również edukację na SGH i Akademii Ekonomicznej w Krakowie - mówiła wiceprezes PiS w TOK FM. - Gdybyśmy śledzili kto jakie studia skończył, to największy strateg obecnego rządu, minister Boni, jest polonistą. Mówienie kto jakie studia skończył nie jest argumentem, który miałby podważać czyjeś kompetencje - przekonywała Szydło.

Beata Szydło zapewniała, że cieszy ją reklama jaką robi jej minister Rostowski. - Myślę, że to jest wynik naszej piątkowej debaty o stanie finansów publicznych, kiedy celnie trafiliśmy - dodała wiceprezes PiS. I przekonywała: - Minister Rostowski nie powiedział nic konkretnego, w tej debecie zechciał osobiście wystąpić premier Tusk, który też nie powiedział jakie rząd ma plany na rozwiązanie problemów Polski w latach następnych - mówiła Szydło. I dodała, że premier wyglądał na zdenerwowanego. - Widać, że PO ma co raz większe kłopoty.

20-lecie Giełdy? "Ta giełda polska..."

Marek Magierowski pisze w "Rzeczpospolitej", że zwolennicy PiS nie obraziliby się na Jarosława Kaczyńskiego, gdyby z okazji 20-lecia Warszawskiej Giełdy powiedział kilka miłych słów na jej temat. - Ta giełda polska ma w tej chwili kłopoty, ostatnie spadki na polskiej giełdzie były jednymi z największych w rejonie i tu się trzeba zastanowić dlaczego tak się dzieje - odpowiadała wiceprezes PiS. - Dlaczego polski rząd nie próbuje rozmawiać o tym co się dzieje z polską złotówką, tylko próbuje dziwnymi zabiegami odwracać uwagę opinii publicznej - pytała Beata Szydło w Poranku TOK FM.

DOSTĘP PREMIUM