Nowy spot PSL: "Ta piosenka zawładnie umysłami milionów Polaków"

"Profesjonalny" - to "Rzeczpospolita". "Będzie prawdziwym hitem" - "Super Express". O co chodzi? O najnowszy spot PSL. W utrzymanym w folkowej konwencji teledysku prominentni politycy partii są "na luzie". Nie śpiewają, ale tańczą. I nie jest to disco-polo.

Waldemar Pawlak, Ewa Kierzkowska, Jolanta Fedak i Stanisław Żelichowski to gwiazdy najnowszego spotu wyborczego PSL. Wicepremier i minister gospodarki, wicemarszałek sejmu, minister pracy i szef klubu PSL pojawiają się na białym (neutralnym - podkreśla "Rzeczpospolita") tle, wśród młodych ludzi. Partia jest dumna z nowego filmu. "Ta piosenka zawładnie umysłami milionów Polaków" - zachwala PSL.

Zobacz jak tańczą politycy PSL

Pawlak o spocie własnej partii: Bardzo marzycielskie

- Bardzo marzycielskie. Ale ważne, żeby w takich momentach popłynąć w marzenia i oderwać się od bijatyki i awantury, którą mamy na co dzień. Jeśli odrobinę sprytu wykażemy i skupimy się na tym, co jest nasza mocną stroną to możemy iść ostro do przodu w Europie - powiedział Waldemar Pawlak o nowym spocie swojej partii w radiu TOK FM.

Marzycielskie? Rzeczywiście, w wyborczym utworze PSL pojawia się m.in. taka zwrotka: "A więc podajmy sobie ręce, trzeba uwierzyć, że ten kraj to raj, powiedzmy wspólnie stop wojence, dla Polski wstaje nowy dzień".

- Polska to raj? Dla tej partii, będącej zawsze na państwowych posadach i dzielącej wyborcze łupy, na pewno - komentuje w "Rz" dr. Wojciech Jabłoński, ekspert ds. marketingu politycznego z UW.

PSL łamie tradycję. Koniec z wyborczym disco-polo?

Według "Rz" utwór odbiega od typowych polskich wyborczych piosenek z poprzednich lat, często utrzymanych w stylu disco-polo. W 1995 r. hitem kampanii był utwór zespołu Top One "Ole Olek", który wzmógł popularność ówczesnego kandydata SLD na prezydenta, Aleksandra Kwaśniewskiego. "Ten kraj jest nasz i wasz, nie damy bić się w twarz" - śpiewała Samoobrona, wchodząc do Sejmu w 2001 r. Piosenki wyborcze wykonywali m.in. Michał Wiśniewski z Ich Troje, Trubadurzy, Andrzej Rosiewicz, i "aniołki Napieralskiego", czyli złożony z dwóch uroczych dziewcząt zespół 2Sisters.

Na jednej piosence wyborczej PSL nie zamierza poprzestać. Lider discopolowego zespołu Bayer Full Sławomir Świerzyński przygotowuje teraz kolejny spot partii. - To będzie podniosły utwór, utrzymany w patriotycznym duchu - zdradza "Super Expressowi".

Komentarze, sondaże, opinie . Obserwuj wybory na Facebooku >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM