Wybory 2011. Platforma pokaże swój program

PRZEGLĄD PRASY. Platforma Obywatelska najpóźniej 10 września ogłosi swój program wyborczy, który przygotowuje Instytut Obywatelski - pisze ?Rzeczpospolita?. Stanie się to na konwencji programowej partii.

Nie jest jeszcze przesądzone, gdzie konwencja się odbędzie. Poza Warszawą brane są pod uwagę także inne miasta, na przykład Łódź. "Rzeczpospolita" dodaje, że główną osią konwencji ma być program wyborczy nad którym partia pracuje od tygodni.

Z informacji gazety wynika, że nad przygotowaniem całości czuwa Jarosław Makowski, publicysta i szef Instytutu Obywatelskiego, think tanku PO. Według nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej" program jest już gotowy i będzie się opierał na założeniach, nad którymi pracował Michał Boni, szef doradców premiera.

Największy nacisk PO chce położyć na sprawy gospodarcze i utrzymania wzrostu gospodarczego, innowacyjność oraz nakłady na edukację i infrastrukturę, rozwiązanie problemów demograficznych, bezpieczeństwo narodowe i społeczne. Program będzie zapowiedzią planu rządzenia Platformy na nową kadencję.

Komentarze, sondaże, opinie . Obserwuj wybory na Facebooku >>

DOSTĘP PREMIUM