Sprostowania Hofmana i Poręby: "Rozpowszechniłem nieprawdę" [ZDJĘCIA]

Posłowie PiS Adam Hofman i Tomasz Poręba opublikowali w mediach, zgodnie z wyrokiem sądu, sprostowania za wypowiedzi na temat kampanii PO "Polska w budowie".

"Oświadczam, że w dniu 16.08.2011 podczas konferencji prasowej (...) rozpowszechniłem nieprawdziwe informacje..." - tak zaczynają się sprostowania opublikowane przez Adama Hofmana i Tomasza Porębę. Politycy PiS przyznają w nich, że mówili nieprawdę twierdząc, iż Platforma Obywatelska ma bądź to 'zerowy udział' w niektórych inwestycjach bądź "nie brała w nich udziału" bądź 'ograniczała na nie fundusze".

PiS i PO wyrywają sobie inwestycje

Ustami rzecznika PiS Adama Hofmana i szefa sztabu wyborczego Tomasza Poręby PiS zarzucił we wtorek PO, że w swojej broszurze "Polska w budowie" partia przedstawiła cudze osiągnięcia jako swoje. Według PiS część inwestycji wymienionych w broszurze zaplanowano lub zrealizowano bądź za poprzednich rządów, bądź zrobiły to samorządy. Sąd zakwestionował ten zarzut.

"Z dokumentów złożonych przez PO wynika niezbicie, iż w każdej ze wskazanych przez uczestników postępowania inwestycji brali czynny udział członkowie Platformy Obywatelskiej" - napisał sąd w uzasadnieniu. Sąd dodał też, że PiS w żaden sposób nie wykazał, że wypowiedzi jego przedstawicieli dotyczące zerowego udziału PO w inwestycjach były prawdziwe.

Sąd: niech PiS sprostuje i zapłaci

"Słowa wypowiedziane przez uczestników niniejszego postępowania (Porębę i Hofmana - red.) były nieprawdziwe, albowiem abstrahując od skali udziału PO RP w przedmiotowych inwestycjach uznać należy iż z całą pewnością na pewno nie były one zerowe" - napisał sąd w uzasadnieniu. W wyroku nakazał Hofmanowi i Porębie oraz komitetowi wyborczemu PiS sprostowanie na antenie TVN24 oraz wpłacenie 10 tys. zł na krakowskie hospicjum dla dzieci im. ks. Józefa Tischnera.

Komentarze, sondaże, opinie . Obserwuj wybory na Facebooku >>

DOSTĘP PREMIUM