Polityk PO: ''Hasło wyborcze PiS to moje hasło!''. Kto jeszcze miał podobne?

- Hasło wyborcze PiS to moje hasło z kampanii w 2005 roku - napisał na profilu na Facebooku Sławomir Nitras, europoseł z PO. Internauci zauważyli także: w 2004 roku Liga Polskich Rodzin posługiwała się hasłem ?Polska zasługuje na więcej?. - Tony Blair też miał podobne - dorzucił rzecznik rządu Paweł Graś.

Kto na jedynkach? [ZOBACZ LIDERÓW LIST PIS]

Jarosław Kaczyńśki ogłosił właśnie hasło wyborcze Prawa i Sprawiedliwości: ''Polacy zasługują na więcej'' . Od razu pojawiły się głosy: Brzmi znajomo...

"Polska zasługuje na więcej" , tym hasłem LPR posługiwała się w 2004 roku - zauważyli internauci na naszym profilu na Facebooku . Było też kiedyś hasło Unii Pracy: "Zasługujesz na więcej" - zauważa prof. Wojciech Jabłoński. Podobieństwo do swojego hasła wyborczego widzi z kolei Sławomir Nitras z PO. ''Okazuje się, że hasło wyborcze PiS to moje hasło z kampanii w 2005 roku. Zgaduję, że to praca intelektualna Joachima Brudzińskiego, którego serdecznie POzdrawiam:-)'' - napisał na swoim profilu na Facabooku.

Podobnym hasłem posługiwała się też brytyjska Partia Pracy w 1997. Wówczas partia Tony'ego Blaira powtarzała w kampanii: Britain deserves better (Wielka Brytania zasługuje na coś lepszego) - przypomniał w TVN24 rzecznik rządu Paweł Graś

Oto fragment manifestu brytyjskiej Partii Pracy z 1997 roku:

Jednak - zdaniem Grasia - nie można z tego czynić zarzutu. - W polityce bardzo trudno uniknąć haseł, których ktoś gdzieś już kiedyś nie wykorzystał. Dlatego nie stawiałbym zarzutów o plagiat - dodał.

"Wtopa PiS"

Innego zdania jest SLD. - To ewidentna wtopa sztabowców PiS. Jest taka przeglądarka - Google. Warto wrzucić hasło w przeglądarkę zanim się je publikuje - odpowiedział Tomasz Kalita, rzecznik SLD i kandydat na posła.

- Proszę dokładnie zapoznać się z naszym hasłem: ''Polacy zasługują na więcej". Wszelkie dywagacje mają na celu osłabienie bardzo dobrego przekazu, który skonstruowaliśmy na bazie rozlicznych rozmów z Polakami - tak Beata Kempa w TVN24 odpierała zarzuty.

Jak Wam się podoba nowe hasło?

Kto na jedynkach Liderzy list PiS na zdjęciach>>

Podoba Ci się hasło PiS?

DOSTĘP PREMIUM