Media chcą pokazać Ziobrę w Londynie? Muszą zapłacić 100 funtów Klubowi "Gazety Polskiej"

W Londynie dziennikarze mają zapłacić równowartość ponad 450 zł za wysłuchanie wiceprezesa PiS Zbigniewa Ziobry - pisze "Gazeta Wyborcza". Spotkanie organizuje Klub Gazety Polskiej" i portal Barkadia.net - To dość dziwne, nic o tym nie wiem - mówi Zbigniew Ziobro w rozmowie z TOK FM.

W najbliższą niedzielę, w ramach kampanii wyborczej, do Londynu przyjedzie Zbigniew Ziobro. Spotka się tam z polskimi imigrantami i wygłosi przemówienie "Wizja rozwoju Polski". Organizatorzy tego spotkania wysłali informację o nim do redakcji polonijnych mediów - wraz z numerem, pod którym należało potwierdzić swój udział - czytamy w "GW".

Pod podanym numerem telefonu zgłasza się Małgorzata Piotrowska, przewodnicząca Klubu "Gazety Polskiej" w Wielkiej Brytanii. - Dla mediów przewidzieliśmy konferencję prasową. Będzie obowiązywała pewna forma gratyfikacji - odpowiada na pytanie o akredytację prasową. Jak się okazuje, "gratyfikacja" ma wynosić 100 funtów.

Taka opłata nie gwarantuje jednak udziału w samym spotkaniu Ziobry z miejscową Polonią. -W nim dla "Gazety Wyborczej" możliwości działu w ogóle nie będzie - informuje nas Piotrowska. Tam ma obowiązywać "inna forma selekcji" i nawet pieniądze nie pomogą. Dlaczego? - Chcemy uniknąć nieprzychylnych relacji - mówi Piotrowska.

Biuro prasowe PiS twierdzi, że nic nie wie o finansowych żądaniach Klubu "Gazety Polskiej", o sprawie nie słyszała też "centrala" Klubów w Warszawie. Więcej w "Gazecie Wyborczej"

Co na to Ziobro? Nic nie wie

Także Zbigniew Ziobro w rozmowie z TOK FM, przekonuje, że nic o opłacie nie wie.

- Nie organizuję swojej wizyty, zostałem zaproszony przez polonię. Nic mi nie wiadomo na temat spraw organizacyjnych spotkania. Nie wiem też, jakie są zwyczaje, czy takie praktyki są tam stosowane - twierdzi Zbigniew Ziobro w rozmowie z TOK FM.

- Zostałem zaproszony w zastępstwie za minister Annę Fotygę. Zwrócę się do organizatorów o wyjaśnienie tej informacji, też jest dla mnie zaskakująca. Dość dziwna - dodaje europoseł.

Komentarze, sondaże, opinie . Obserwuj wybory na Facebooku >>

DOSTĘP PREMIUM