Wybory 2011. Partie Korwin-Mikkego i Jurka nie wystartują?

Partie Janusza Korwin-Mikkego i Marka Jurka prawdopodobnie nie wystartują do Sejmu. Politykom nie udało się do północy zebrać wystarczającej liczby podpisów dla swoich komitetów, Korwin-Mikke zapowiedział, że mimo to będzie próbował zarejestrować listę.

Komentarze, sondaże, opinie . Obserwuj wybory na Facebooku

Do północy komitety miały czas na dostarczenie komisjom wyborczym listy kandydatów. Pod listami okręgowymi powinno być co najmniej 5 tys. podpisów wyborców. Rejestracja w 21 z 41 okręgów dawała prawo zgłoszenia list kandydatów w pozostałych okręgach już bez podpisów poparcia, co umożliwiało m.in. dostęp do bezpłatnego czasu antenowego w mediach publicznych. Nowa Prawica Korwin-Mikkego i Prawica RP Jurka nie zebrały wystarczającej liczby podpisów.

Korwin-Mikke wciąż walczy

- Niestety: z podpisami jest BARDZO źle! Dlatego proszę jutro, t.j. do poniedziałku do godz 15.tej dostarczyć wszystko, co Państwo uzbieraliście - nawoływał w niedzielę Korwin-Mikke na blogu. Tuż po północy lider Nowej Prawicy napisał: - Czas minął. Możemy liczyć już tylko na szczęście - i życzliwość komisji. Pomożecie?

Apele Korwin-Mikkego o pomoc są dosyć niejasne - polityk pisał do swoich zwolenników, żeby dziś nadal zbierali podpisy. Dodatkowo ugrupowanie chce składać protesty na decyzje poszczególnych komisji, które część podpisów zakwestionowały. - Ludzie pracują, by zdobyć pojedynczy podpis - a Komisje odrzucają setki i tysiące (tak!) z powodu ... nie wpisania numeru Okręgu!!!! - denerwował się Korwin-Mikke na blogu.

Jurek: skoncentrujmy się na wyborach do Senatu

Trudności ze zbieraniem podpisów miał od początku Marek Jurek. - Ludzie nie chcą się podpisywać. Chodziłem po domach i jeszcze zanim wymieniłem nazwę komitetu, już słyszałem "dziękuję bardzo" - mówił w poniedziałek jeden z działaczy Prawicy RP "Gazecie Wyborczej".

We wtorek wieczorem Jurek miał jeszcze nadzieję. Ugrupowaniu udało się zdobyć podpisy we Wrocławiu. PKW jednak zaliczyła tylko 4,5 tys. podpisów z tego okręgu. - Tylko 4,5 tys. podpisów zamyka nam kampanię do Sejmu- napisał Jurek na Twitterze. - Mamy w wyborach ośmiu kandydatów do Senatu i koncentrujemy się na ich kampanii - dodał.

PKW najnowsze dane

Żaden komitet na tę chwile nie ma zarejestrowanych wszystkich list, podało PKW. Najbliższa pełnej rejestracji jest Platforma, która ma 38 list i trzy wciąż są badane, PiS i PJN ma po 34 listy pięć dodatkowo do badania, Polska Partia Pracy ma 26 list, PSL ma 34 w rejestracji i siedem w badaniu, Ruch Palikota 32 rejestracje, SLD 32 listy, siedem w badaniu, dwie do usunięcia. 524 kandydatów na senatorów w 100 okręgach wyborczych. Ponad 200 zgłoszeń jest badanych.

Listy wyborcze partii . Co myślisz o kandydatach? Pisz na Facebooku >>

DOSTĘP PREMIUM