Papier toaletowy z zobowiązaniami Tuska w sejmowych toaletach. Żart SLD?

Skandal w Sejmie, a dokładnie w tamtejszych toaletach. Ktoś zawiesił rolki papieru toaletowego z nadrukowanymi dziesięcioma zobowiązaniami rządu Donalda Tuska. I choć na rolkach można przeczytać: ?Komitet Wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej?, to politycy tej partii zaprzeczają, by mieli z żartem coś wspólnego. PO nazywa akcję "prymitywnym happeningiem".

Na szarym papierze , który zwisł w Sejmie wydrukowano dziesięć zobowiązań Platformy, które Donald Tusk zaprezentował tuż przed wyborami w 2007 roku, m.in.: "przyśpieszmy i wykorzystamy wzrost gospodarczy", "radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki", "wybudujemy nowoczesną sieć autostrad" oraz "sprawimy, że Polacy z emigracji zaczną wracać do domu" - informuje portal tvp.info.

- Nie mamy o niej pojęcia - mówi rzecznik SLD Tomasz Kalita. Jednak cień podejrzeń padł na polityka tej partii Piotra Gadzinowskiego. . - Nie wiem kto to wydrukował. Podejrzewam, że może być to element akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Jak wiadomo, parlamentarzyści często zachowują się jak dzieci, a czytać można wszędzie - odpowiada poseł znany ze skłonności do żartów.

PO jest zniesmaczone. - To jest cały poziom kampanii Sojuszu. To żenujące, to poniżej jakichkolwiek standardów - komentuje rzecznik klubu PO Paweł Olszewski.

DOSTĘP PREMIUM