Wybory 2011. Sondaż: kampania trwa, ale niewiele zmienia

PRZEGLĄD PRASY. Poparcie dla największych ugrupowań niemal się nie zmienia - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

Na pierwszym miejscu wciąż jest Platforma Obywatelska, na którą chce głosować 47 procent respondentów. To o jeden punkt procentowy mniej niż w badaniu sprzed dwóch tygodni. Na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować 29 procent badanych - również o jeden punkt procentowy mniej niż w ostatnim badaniu.

Na Sojusz Lewicy Demokratycznej chce głosować 13 procent badanych, co oznacza wzrost o dwa punkty. Z czteroprocentowym poparciem, poniżej progu wyborczego, znalazło się PSL. 2 procent badanych chce głosować na Ruch Poparcia Janusza Palikota, a 1 procent na PJN.

Sondaż GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej zrealizowano od 25 do 30 sierpnia na próbie 1000 osób metodą bezpośrednich wywiadów ankietowych. Wyniki badania odnoszą się tylko do osób, które deklarują uczestnictwo w wyborach i wskazują jakąś partię. Nie uwzględniają wahających się, czy głosować, i niezdecydowanych, na kogo oddać głos.

Komentarze, sondaże, opinie . Obserwuj wybory na Facebooku >>

TOK FM PREMIUM