Wybory 2011. W poniedziałek u Lisa debata liderów. "Liczymy również na obecność Prezesa PiS"

"Premier Donald Tusk przyjął zaproszenie do dyskusji z liderami innych partii. Jutro (poniedziałek), TVP 2, u red. Lisa" - napisał na Twitterze szef MSZ Radosław Sikorski. Europoseł PO Jacek Protasiewicz wezwał do wzięcia w niej udziału także Jarosława Kaczyńskiego.

Na stronie Platformy czytamy , że do Biura Krajowego partii wpłynął list podpisany przez Jarosława Kaczyńskiego z propozycją uzgodnienia debat między PO i PiS. Szef sztabu wyborczego PO, Jacek Protasiewicz, w specjalnym oświadczeniu wyraża zdziwienie, że propozycja prezesa PiS-u nie obejmuje debaty liderów.

"W tej sytuacji oświadczamy, że Premier Donald Tusk przyjął zaproszenie do dyskusji z liderami innych partii, w tym z Jarosławem Kaczyńskim, w dniu 05.09.2011 na antenie TVP 2 w programie "Tomasz Lis na żywo". Liczymy również na obecność Prezesa PiS" - pisze polityk PO.

Jacek Protasiewicz jednocześnie dziwi się także, że wśród oddelegowanych przez Prawo i Sprawiedliwość do debat ekspertów znajduje się tyle "osób niebiorących udziału w najbliższych wyborach". Mimo to zadeklarował, że Platforma jest gotowa do uzgodnienia ze Sztabem Wyborczym PiS-u szczegółów w sprawie formuły debat.

Chodzi o wczorajszą wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego , który zaproponował serię debat przedstawicieli PiS-u i PO, bez pozostałych pięciu partii, które wystawią listy w całym kraju i trzech, które kandydują w części okręgów. W dniach 11-18 września partie debatowałyby o rolnictwie, przedstawicielem PiS byłby europoseł Janusz Wojciechowski, w dniach 18-21 września o wojsku, tutaj po stronie PiS stałby Ludwik Dorn, w dniach 25 września - 2 października spotkaliby się ws. polityki zagranicznej, przedstawicielem partii Kaczyńskiego byłby Witold Waszczykowski. Ostatnie dwa spotkania odbyłyby się w dniach 2-9 października. Rozmawialiby wtedy o dialogu społecznym, PiS reprezentowałby były lider Solidarności Janusz Śniadek oraz o gospodarce i finansach, gdzie przedstawicielem PiS byłaby prof. Zyta Gilowska.

Szef PiS mówił też wczoraj, że dopuszcza możliwość debaty jego i Donalda Tuska, ale dopiero gdy ten "zwinie białą flagę wobec możnych z kraju i zagranicy".

Debata o debatach - komentuj z nami na Facebooku!<

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM