Wybory 2011. Gadzinowski: Kto zaproponuje koalicję z PiS, temu przegryzę krtań

Jeśli będę w klubie parlamentarnym SLD, i jeśli ktoś zaproponuje koalicję z PiS-em, to tymi zębami przegryzę mu krtań. Koalicji z PiS nie będzie - zapewniał w programie ?Wybory 2011 w Radiu TOK FM? Piotr Gadzinowski, kandydat SLD do Sejmu.

- Do koalicji trzeba dwojga. Jarosław Kaczyński nie chce tej koalicji, SLD też jej nie chce. Z redaktorem Andrzejem Rozenkiem założyłem się o dwa kartony wódki marki whisky, bo redaktor uważa, że taka koalicja będzie. Mam nadzieję, że będę w Sejmie, będę w opozycji i wizja dwóch kartonów wódki dodatkowo będzie mnie motywowała, żeby tej koalicji z PiS nie było. Po raporcie Ryszarda Kalisza, po tym jak Jarosław Kaczyński powiedział, że widzi w rządzie Ziobrę i Macierewicza, takiej koalicji nie będzie - tłumaczył.

Gadzinowski odpowiadał w audycji na pytania słuchaczy radia TOK FM. O czym można rozmawiać ze skorumpowanym komunistą? - pytał jeden z nich. - Nie ten adres. Niech pan sobie wejdzie do googla i sobie wygoogla - mówił Gadzinowski.

Co słychać w Hong Kongu? - Spadki. Chciałbym, żeby nasz kraj miał taki kryzys, jaki jest w Hong Kongu.

Czy tacy kandydaci, jak pan Gadzinowski, to ta nowa świeżość w SLD? - Tak. Jestem kandydatem drugiej świeżości.

Jaką partię ceni najwyżej poza SLD? - Cenię PSL, cenię Platformę Obywatelską, Palikota ceniłem, ale się stał festyniarzem.

Czy zaangażuje się w sprawę legalizacji marihuany? - Tak. W 1995 roku opublikowałem wywiad z Mikołajem Kozakiewiczem, wybitnym lekarzem, seksuologiem. Mikołaj Kozakiewicz zaprezentował w nim bardzo radykalny pogląd, legalizacji wszelkich narkotyków. Żeby narkomanię uznać za chorobę i żeby narkotyki były sprzedawane w aptekach. Nie jesteśmy w tej chwili gotowi do takiego poglądu, ale marihuana jak najbardziej tak.

Religia w szkołach? - W konkordacie nie ma mowy o religii w szkołach. Została wprowadzona bezprawnie przez panią wiceminister Annę Radziwiłł na zasadzie rozporządzenia. Ja i antyklerykalna część SLD stoimy na stanowisku, że religia ma wrócić do sal katechetycznych. Księża myślący również tak uważają, bo religia w szkole to pierwszy stopień do laicyzacji społeczeństwa. Kościół, wprowadzając religię do szkół, strzelił sobie w stopę albo w dwie stopy, a może wyżej.

System emerytalny? - Musimy rozpocząć poważną dyskusję. Chodzi nie tylko o sam system emerytalny. Musimy zacząć dyskusję o polityce migracyjnej i demograficznej. Najprostszym system emerytalnym są dzieci. W 2020 roku będziemy mieli więcej emerytów niż ludzi pracujących. Sama zmiana systemu emerytalnego, czyli ruchy między ZUS i OFE, niewiele dadzą. Musimy zaprosić migrantów do Polski, bo 2 mln naszych obywateli pracuje poza granicami. Są luki na rynku pracy. Trzeba stworzyć taki system, żeby kobiety rodziły więcej dzieci.

Gadzinowski odpowiadał także na pytania: jak można pisać do takiej gazety jak "Nie", jakich chciałby stawek podatkowych, jakie IQ ma poseł, dlaczego w SLD ubywa ludzi z poczuciem humoru, czy jest za aborcją na życzenie, jak ułatwić start do własnej działalności gospodarczej, jak ciąć wydatki, czy jest za żywnością modyfikowaną genetycznie, co sądzi o naszej obecności w Iraku? Posłuchaj audycji:

Jutro gościem programu o godz. 17 będzie Marek Borowski. Pytania można zadawać na Facebooku, mailem: wybory@tok.fm oraz telefonicznie: 22 44 44 064.

''Pan prezydent chciałby zadzwonić z telefonu''. Nowe słowa z kokpitu Tu-154 [STENOGRAM] >>

DOSTĘP PREMIUM