Wybory 2011. Kaczyński: Przyjmujemy punkt widzenia klasy średniej, uprościmy podatki

PiS obiecuje przełomowe zmiany w podatkach. - Chcemy zmienić obecny system, który jest arbitralny, nierozwojowy i skomplikowany - zapowiedział Jarosław Kaczyński na Forum Ekonomicznym w Krynicy. Przedstawił tam PiS-owski projekt uproszczenia PIT, CIT i VAT.

- Przyjmujemy punkt widzenia klasy średniej, a także tych milionów Polaków, którzy do klasy średniej aspirują. Zauważamy rzeczy oczywiste. Mamy w sferze podatków, zwłaszcza CIT, PIT i VAT gigantyczne zamieszanie. - powiedział Kaczyński w Krynicy.

- Zamieszanie wynika z tego, że przepisy są 200-krotnie zmieniane, jest 200 tysięcy interpretacji i przybywa ich ok. 30 tysięcy rocznie. To oznacza, że mamy do czynienia z sytuacją, kiedy podatki nakładane są arbitralnie - mówił Kaczyński. Dlatego PiS chce uprościć podatki tak, aby były "ustawami rządzącymi".

Kaczyński zapowiedział też zniesienie ogromnej ilości przepisów wykonawczych. - Obywatel będzie skonfrontowany z pojedynczymi ustawami, a nie "bibliotekami ustaw" - powiedział. Szef PiS zaprezentował też zgromadzonym w Krynicy nowe formularze PIT i VAT, jakie chce wprowadzić jego ugrupowanie.

- Chcemy przywrócić w Polsce gospodarność, która jest tak właściwa klasie średniej - powiedział na zakończenie wystąpienia Kaczyński.

Komentarze, sondaże, opinie . Obserwuj wybory na Facebooku >>

TOK FM PREMIUM