Wybory 2011. "SLD to partia młoda i zwarta. Czy silna - zobaczymy"

Według Marka Siwca nie trzeba szukać w SLD podziałów i kłótni, bo to partia "zwarta". A skoro Aleksander Kwaśniewski uczestniczy w konwencji wyborczej ugrupowania, to tylko po to, żeby popierać - a nie jak napisała "GW" - pouczać. Eurodeputowany Siwiec widzi SLD jako młodą partię, której szef szybko się uczy, choć popełnia błędy.

Dla Marka Siwca obecność Aleksandra Kwaśniewskiego na konwencji SLD to dowód na to, że były prezydent popiera partię kierowaną przez Grzegorza Napieralskiego. Eurodeputowany nie zgadza się z tezą zawartą w artykule "Gazety Wyborczej", że Kwaśniewski pouczał szefa Sojuszu.

- Tydzień temu w tej samej gazecie czytałem, że Kwaśniewski popiera siedmiu kandydatów. Teraz był na konwencji, gdzie było więcej kandydatów, więc ich też popiera. I będzie się pojawiał na innych spotkaniach SLD. A gdzie się pojawi, to wielka niespodzianka. Na jednym takim spotkaniu na pewno ja też się pojawię - mówił w Poranku Radia TOK FM.

Polityk dopytywany przez Łukasza Grassa o szczegóły, nie udzielił konkretnej odpowiedzi. - Trzeba tworzyć napięcie. Wiem, że dziennikarstwo śledcze rozkręci się teraz na dobre. Będą do mnie dzwonić, a ja będę milczał w 13 językach. Jak zawodowy dyplomata.

"Czy my byliśmy lepsi, jak byliśmy młodsi?"

Zdaniem Marka Siwca media czekają na wielką kłótnię między A. Kwaśniewskim a Grzegorzem Napieralskim. - Ale SLD nie jest pokłócone - podkreślał eurodeputowany. Według gościa TOK FM nie ma nic dziwnego w tym, że lider Sojuszu popełnia błędy. - Czy byliśmy lepsi, jak byliśmy młodsi? Pamiętam jaki byłem jak miałem 38-39 lat. Zasiadłem wtedy w Pałacu Prezydenckim. I jak wspominam niektóre rzeczy, to skóra mi cierpnie - wspominał były minister w kancelarii prezydenta Kwaśniewskiego.

Jak dodał także obecni liderzy Sojuszu Lewicy Demokratycznej prowadzą politykę "po swojemu, jak potrafią". Ale nie zapominają o starszych kolegach. - To, że Leszek Miller jest na liście, to gest w naszą stronę. Oni z nami rozmawiają - zapewniał.

SLD: partia młoda, zwarta. "Czy silna - zobaczymy"

SLD wg Siwca, na niespełna miesiąc przed wyborami, to partia młoda i zwarta. - Czy silna - zobaczymy. W SLD jest dużo ruchu - mówił europoseł.

Gość TOK FM angażuje się w kampanię Sojuszu i chwali kandydatów odmłodzonego SLD. Np. kandydata partii na senatora z Ostrowa Wielkopolskiego - Tomasza Gostomczyka. - Jeśli startuje na senatora lekarz-ginekolog, to polityka musi być dla niego osobistym wyzwaniem. Bo jemu ta polityka nie jest potrzebna, żeby zarabiać pieniądze czy zbudować się. On już ma 48 lat, pozycję, pewnie odebrał połowę porodów w mieście - zachwalał kandydata, który do tej pory próbował sił w lokalnej polityce - jest radnym.

Według eurodeputowanego SLD kandydat taki jak Gostomczyk, świadczy o tym, że SLD się rozwija. - Ja takie SLD wspieram - deklarował.

Liderzy trochę tracą 35 proc. dla PO, 29 proc. PiS, SLD - 10 proc.>>

Co sądzisz o wynikach sondażu? . Pisz na naszym profilu wyborczym >>

Jak to robią kobiety w Nepalu [ZOBACZ WIDEO]>>

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM