Palikot jedną nogą w Sejmie. 'Niech premier traktuje nas poważnie'

Według najnowszego sondażu wyborczego SMG/KRC Ruch Poparcia Janusza Palikota ma spore szanse być piątą partią w Sejmie. To już drugi sondaż, w którym Palikot zdobył 4 proc. poparcia wszystkich głosujących.

Jeszcze niedawno sondaże wyborcze nie dawały szans Ruchowi Poparcia Janusza Palikota. Miesiąc temu tylko ok. 1 proc. badanych był gotowy na niego zagłosować. Teraz okazuje się, że Palikot ma szanse przekroczyć próg wyborczy.

7 proc. młodych popiera Palikota

Zgodnie z najnowszym sondażem wśród osób od 18 do 24 lat Janusza Palikota popiera aż 7 procent. Ruch popiera 5 proc. osób z wyższym wykształceniem i tyle samo osób mieszkających na wsi. Biorąc pod uwagę wszystkich głosujących Palikot uzyskałby tylko 4 proc., więc jego Ruch nie dałby rady dostać się do Sejmu. Sondaż został przeprowadzony przez MillwardBrown SMG/KRC dla TVN24.

Również w przeprowadzonym w weekend sondażu Instytutu Badania Opinii Homo Homini gotowość do głosowania na Palikota zadeklarowało nieco ponad 4 proc. badanych.

Odnosząc się do swojego rosnącego gwałtownie poparcia, Ruch Palikota domaga się debaty swojego lidera z premierem, twierdząc, że jest " piątą, albo nawet czwartą polityczną siłą w tym kraju ".

Co sądzisz o wynikach sondażu? . Pisz na naszym profilu wyborczym >>

TOK FM PREMIUM