Reymontowcy z PSL trzęsą TVP Info. "Każą wysłać kamerę na dożynki, otwarcie remizy"

Stowarzyszenie Czarzastego ma w telewizji publicznej dużą konkurencję. Ordynacka ma swój zielony odpowiednik - jednoznacznie kojarzone z PSL Stowarzyszenie Dziennikarzy im. Władysława Reymonta

Tak się składa, że co najmniej kilku jej członków zajmuje dziś ważne stanowiska w TVP Info. Wśród nich Jan Szul, szef TVP Info.

Promowanie PSL w TVP Info stało się szczególnie intensywne, odkąd kilka miesięcy temu zarząd TVP podzielił się kompetencjami. Najważniejsze anteny, czyli m.in. Jedynkę i Dwójkę, nadzoruje prezes telewizji Juliusz Braun. Bogusław Piwowar (z rekomendacji SLD) dostał TVP Polonię i TV Biełsat. Marianowi Zalewskiemu - z rekomendacji PSL - przypadło właśnie TVP Info.

Od tego czasu dziennikarze skarżą się, że TVP Info pozbywa się pracowników, którzy nie chcą lansować na antenie PSL. Z tego właśnie powodu stanowisko miał stracić m.in. Paweł Moskalewicz, zastępca kierownika serwisów informacyjnych TVP Info.

- Naciski polityczne PSL są takie jak i partia - siermiężne. SLD i PiS promowały swoją ideologię przez dobór gości. A PSL każe wysłać kamerę na dożynki, otwarcie remizy, ludowe zabawy. Polityka w ich wykonaniu jest ludowa. Obsadzają dyrektorskie i kierownicze stanowiska swoimi - opowiada jeden z pracowników.

Cały tekst w serwisie internetowym "Gazety Wyborczej" .

TOK FM PREMIUM