Wybory 2011. Arłukowicz nokautuje w sondażu Napieralskiego

Bartosz Arłukowicz może liczyć w Szczecinie na 23 proc. głosów - pokazuje sondaż przeprowadzony przez Millward Brown SMG/KRC. Jego główny rywal, Grzegorz Napieralski jest daleko w tyle. Poparło go tylko 6 proc. badanych.

Komentarze, sondaże, opinie . Obserwuj wybory na Facebooku

Arłukowicz może być spokojny o wynik wyborów - wynika z sondażu przeprowadzonego dla RMF FM przez Millward Brown SMG/KRC. Jego przeciwnicy cieszą się dużo mniejszą sympatią wyborców. Na Joachima Brudzińskiego, "jedynkę" PiS, planuje zagłosować 7 proc. ankietowanych. Typowany na najpoważniejszego konkurenta Arłukowicza Grzegorz Napieralski miał jeszcze słabszy wynik - zaledwie 6 proc. głosów.

Największym, aż 25-procentowym, poparciem Arłukowicz cieszy się wśród wyborców w wieku od 35-44 lat. Popiera go co czwarta kobieta i 22 proc. mężczyzn.

Wśród partii politycznych, w Szczecinie i okolicach zdecydowanie prowadzi Platforma Obywatelska - popiera ją 45 proc. wyborców. Na PiS planuje zagłosować 19 proc. badanych, a na SLD z 9 proc. poparciem. Ruch Janusza Palikota może liczyć na 4-procentowe poparcie.

Udział w najbliższych wyborach zadeklarowało 62 proc. mężczyzn i 50 proc. kobiet. Szacowana przez Instytut Millward Brown SMG/KRC frekwencja w okręgu szczecińskim to 56 proc.

W wyborach w 2007 r. w tym okręgu wygrała PO (48,96 proc.), przed PiS-em (24,05 proc.), LiD-em (17,00 proc.). PSL zdobył 6,12 proc. głosów. Frekwencja wyniosła 53.53 proc.

Co sądzisz o wynikach sondażu? . Pisz na naszym profilu wyborczym >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM