PiS coraz bliżej PO. Najnowszy sondaż GfK Polonia

Tylko trzy partie znalazłyby się w Sejmie, gdyby wybory odbyły się w ostatni weekend - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej". Tuż pod progiem wyborczym są PSL i Ruch Palikota. Różnica między PO i PiS coraz mniejsza. 

Młodzi wybierają PiS? "Zbyt mała próba..."

Według najnowszego sondażu wyborczego Platformę Obywatelską popiera 44 proc. badanych czyli o trzy punkty proc. mniej niż w poprzednim badaniu GfK Polonia, które zostało przeprowadzone pod koniec sierpnia. Dokładnie o tyle samo punktów procentowych zwiększyło się poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości. Gdyby wybory odbyły się w ten weekend, na PiS zagłosowałoby 32 procent badanych. Jeszcze w sierpniu różnica w poparciu największych partii wynosiła 18 punktów procentowych, teraz zmniejszyła się do 12.

Spadło również poparcie dla SLD - z 13 to 11 proc. Natomiast PSL popiera niezmiennie cztery proc. badanych, co oznacza, że według ostatniego badania Gfk Polonia do Sejmu weszłyby tylko trzy partie. Coraz większe szanse na obecność w Sejmie ma Janusz Palikot. Poparcie dla jego partii podniosło się do trzech procent.

KOMENTARZ: Sondaże z kapelusza...

Wybory 2011 [NA ŻYWO]. Dziś wszystko o PO: ludzie, program, anegdoty >>

TOK FM PREMIUM