"Czy TVP zatrudniłaby osobę wzywającą "Żydzi do gazu"?" PiS chce interwencji

Adam Darski - Nergal, kontrowersyjny muzyk death-metalowy jest jurorem w muzycznym programie Telewizji Polskiej "The Voice of Poland". Posłowie Prawa i Sprawiedliwości uważają, że to propagowanie satanizmu i chcą, by zainterweniowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Nergal, ten zły [KOMENTARZ]>>

- Ciekawe, czy władze telewizji publicznej by zatrudniły osobę, która analogicznie jak mówi Nergal "chrześcijanie do lwów, na śmierć", wzywała aby Żydzi szli do gazu - pytał na konferencji prasowej Jan Dziedziczak z PiS. - Według nas jest to niedopuszczalne - dodaje.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości są zbulwersowani tym, że Telewizja Polska wydała wiele pieniędzy na kontrakt Nergala, a nie zrobiła transmisji z przesłania papieża Benedykta XVI z Dni Młodzieży w Madrycie. Elżbieta Kruk, była szefowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji uważa, że to złamanie prawa.

- Sprawa promocji satanizmu przez telewizję publiczną w Polsce jest bezprecedensowa i pokazująca już jawne łamanie przepisów prawa przez zarząd TVP - mówi Kruk. - Złożymy projekt uchwały wzywającą Krajową Radę Radiofonii i Telewizji do podjęcia natychmiastowych działań - dodaje.

Posłowie powołują się na ustawę o radiofonii i telewizji, według której programy nie mogą propagować działań sprzecznych z prawem, czy moralnością, a powinny respektować chrześcijański system wartości. - Szanujmy wszystkie religie, troszkę tolerancji i naprawdę wszystkim to wyjdzie na dobre - mówi Dziedziczak.

Projekt uchwały posłowie PiSu złożą na Komisji Kultury i Środków Przekazu.

 

Nergal o udziale w The Voice of Poland

''Nergal jako osoba nie ma znaczenia. Potrzebowaliśmy antychrysta''>>

Wybory 2011 [NA ŻYWO]. Dziś wszystko o PO: ludzie, program, anegdoty >>

TOK FM PREMIUM